TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Zespół bazyliki Bożego Miłosierdzia i Domu Duszpasterskiego składa się z następujących obiektów:

Bazylika – kościół górny,
Bazylika - kościół dolny, w którym znajdą się: kaplica centralna, poświęcona św. Siostrze Faustynie i cztery kaplice boczne,
Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu obok górnej części Bazyliki,
Dom Duszpasterski,
Wieża widokowa,
Pasaże z częścią handlową,
Ołtarz polowy,
Sala duszpasterska zwana Aulą Jana Pawła II,
Zaplecze techniczno-gospodarcze (stacja trafo, pomieszczenia magazynowe i podziemne garaże),
Drogi, parkingi i chodniki.

Do tej pory wykonano:

W Bazylice - kościół górny, prezbiterium z ołtarzem, rzeźbą i tabernakulum. Położono posadzki, okładziny schodów na chór i przy prezbiterium. Wymalowano ściany, słupy i sufit. Wyposażono chór w miejsca siedzące. W górnej części Bazyliki zamontowano oświetlenie i nagłośnienie. Wykonano elewację i ocieplenie całej Bazyliki, a w części górnej położono okładzinę kamienną. W dolnej części - wykonano słupy i ściany nośne, ściany działowe ze ślusarki aluminiowej przeszklonej, okna, drzwi wejściowe oraz wentylatornie dla górnej części Bazyliki. W zakrystii położono posadzki i wymalowano ściany. W wykończonych pomieszczeniach założono docelowe oświetlenie. Pokrycie dachu stanowi blacha cynkowo-tytanowa. Poświęcenia górnej części Bazyliki Bożego Miłosierdzia dokonał Jan Paweł II 17 sieprnia 2002.

W kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu (tuż obok wejścia do górnego kościoła Bazyliki) zakończono całość prac w dniu 18 kwietnia 2004.

Aula Jana Pawła II: prace wykonano w takim samym zakresie jak w kaplicy Wieczystej Adoracji. Wykonano kompletną stację transformatorową. Obiekt został uroczyście poświęcony przez krad. Stanisław Dziwisza 15 kwietnia 2007.

Pasaże wokół Bazyliki i łączące ją z domem duszpasterskim - wykonano słupy i przekrycie w surowym betonie. Ocieplono i wykończono wnętrza pomieszczeń części handlowej i pokrycie dachu. Nieodłącznym elementem pasażu jest amfiteatr z murem ogrodzeniowym od strony zachodniej (elementy betonowe wkomponowane w słupy obłożone płytkami ceramicznymi).

Ołtarz polowy stanowi zadaszenie z pokryciem blachą cynkowo-tytanową.

Wieża wraz z galerią widokową na poziomie +41,60m jest w całości obiektem zamkniętym o konstrukcji żelbetowej zwieńczonej konstrukcją stalową, którą obłożono ślusarką aluminiową przeszkloną. Elewacja jest wykonana wraz z malowaniem. Obiekt oddano do użytku pielgrzymów 17 sierpnia 2004.

Dom Duszpasterski w części hotelowej i gastronomicznej wykończono i wyposażono w niezbędne urządzenia służące do uruchomienia całego budynku. Zakończono prace w sali konferencyjnej.

Drogi chodniki i parkingi przy bazylice od strony północnej posiadają już docelową nawierzchnię i zazielenienie. Miejsc postojowych dla samochodów osobowych jest 88. Chodniki i dojścia do Bazyliki posiadają podbudowy i w części nawierzchnię z kostki betonowej. W zespole zabudowań znajdują się w różnych miejscach ogólnodostępne sanitariaty w ilości 74 kabin (damskie – 36 szt., męskie 34 szt. i dla osób niepełnosprawnych 5 szt.)

Do wykonania pozostają następujące dalsze prace:

W Bazylice:
część górna: organy, Droga Krzyżowa oraz dalsze umeblowanie i wyposażenie zakrystii.
część dolna: ogrzewanie dolnej części, roboty wykończeniowe i wystrój wnętrz.

Ołtarz polowy – instalacja oświetlenia, nagłośnienia oraz ołtarz (stół i podium).

Drogi chodniki i parkingi – wykonanie małej architektury i zazielenienia terenu wokół Bazyliki od strony południowej i wschodniej. Oświetlenie terenu i ogrodzenie od strony południowej, północnej i wschodniej. Podjazdy, bariery i pochwyty dla osób niepełnosprawnych.