TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W środę 13 sierpnia 2014 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyła się konferencja prasowa poświęcona Pierwszej Pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymka odbędzie się już w najbliższą niedzielę, w 12-tą rocznicę konsekracji Bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II. Pielgrzymka będzie ogólnopolskim dziękczynieniem za kanonizację papieża Polaka. Ks. bp Jan Zając, rektor łagiewnickiego sanktuarium, zaprosił do Krakowa wszystkich związanych z tym miejscem – tych, „którzy tu uczyli się Bożego miłosierdzia”.

- Będzie to niedziela wielkiej wdzięczności. Będzie też wołaniem o to, ażeby nadal wypełniać polecenie św. Jana Pawła II «bądźcie apostołami Bożego miłosierdzia» - mówił w czasie konfrencji ks. bp Jan Zając.

- Jako znak wdzięczności chcemy przekazać pielgrzymom Balsam Miłosierdzia” - zapowiadał ks. Franciszek Ślusarczyk. Wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podkreślał, że to nie jest olejek, który ma działać w sposób magiczny. -Pobłogosławiony w rocznicę konsekracji bazyliki ma stać się przypomnieniem Bożej łaski, której doświadczamy w sakramentach świętych. Ma być wezwaniem do stałej pracy nad sobą - mówił kapłan.

Balsam - jak powiedział ks. Ślusarczyk, ma „zapach Ziemi Świętej”. Uroczysty obrzęd pobłogosławienia sakramentalium będzie miał miejsce podczas Mszy św. o godz. 10.30, której przewodniczył będzie rektor sanktuarium, bp Jan Zając. Balsam będzie rozdawany każdej rodzinie, która w tym dniu przybędzie do światowego centrum Bożego miłosierdzia.

W czasie I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Miasteczku Miłosierdzia zostaną zaprezentowane także dzieła miłosierdzia świadczone w sanktuarium. Wokół bazyliki staną namioty, w których pielgrzymi będą mogli uzyskać informację m.in. o: poradni miłosierdzia, wspólnotach „Sychar”, rodziców dzieci utraconych, światowej krucjacie w obronie nienarodzonych, Apostolacie Ratunku Konającym, Duszpasterstwie Honorowych Krwiodawców.

W czasie pielgrzymi w Auli Jana Pawła II będą wyświetlane wartościowe filmy do zobaczenia przez całe rodziny: „9 dni, które zmieniły świat”, „Niebo istnieje... naprawdę” i przedpremierowy pokaz filmu: „Mary's Land. Ziemia Maryi”.

mp