TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Szlakiem Jana Pawła II po Małopolsce

Podążaj śladami wielkiego Polaka – Jana Pawła II.
Kraków pełen jest wspomnień i miejsc związanych z Janem Pawłem II. Nasz mobilny przewodnik wskaże ci trasę pomiędzy najważniejszymi miejscami związanymi z papieżem Polakiem. Nasza aplikacja poprowadzi cię bez względu na to, czy masz w dłoni iPhone, czy telefon z systemem Android.

Papież Jan Paweł II urodził się w Wadowicach, ale większość swego życia spędził w Krakowie, z którym związał się emocjonalnie i duchowo. Oba miasta to punkty trasy przewodnika, stworzonego specjalnie dla tych, którzy chcą udać się szlakiem wielkiego Polaka.

Trasa, którą proponujemy prowadzi od Wadowic, gdzie nasz wielki rodak dorastał i przyjmował pierwsze sakramenty aż do Krakowa, gdzie mieszkał, studiował i nauczał. Miasto położone u stóp Wawelu Jan Paweł II wyjątkowo ukochał i zawsze wracał do niego z ogromną radością. Spotykał się tutaj z milionami pielgrzymów i wiernych, prowadził nocne rozmowy z młodzieżą, stojąc w oknie Pałacu Biskupiego.

Podążając wytyczoną przez nas ścieżką dotrzecie do miejsc kultu, pełnych symboliki i wspomnień. Aby bez pośpiechu odwiedzić wszystkie wskazane przez nas lokalizacje, na zwiedzanie trzeba poświęcić około trzech dni. Trasa przeznaczona jest dla każdego, bez względu na wiek.

   

 


  

Źródło: TROPTO