TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Msza święta dziękczynna za 59 lat kapłaństwa ks. bp. Jana Zająca, honorowego kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia była sprawowana w czwartkowy wieczór w łagiewnickiej Bazylice. – Modlimy się dziś w intencji Księdza Biskupa Jana Zająca. To tydzień bogaty w wydarzenia związane z jego życiową drogą: w poniedziałek dzień urodzin, dziś 59. rocznica święceń kapłańskich oraz liturgiczna uroczystość Patrona – przypomniał ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Mszy świętej przewodniczył bp Zając, a homilię wygłosił ks. Zbigniew Bielas. – Dziękujemy za Księdza Biskupa, za jego pasterską posługę, uśmiech, życzliwość, radość wypływającą ze służenia Bogu i ludziom, za otwartość, dobre słowo dla wszystkich, których spotyka i sam pierwszy pozdrawia, za krzyżyki czynione na czołach małych dzieci, za setki młodych umocnionych sakramentem bierzmowania, za posługę konfesjonału, otwartość i dobrą radę dla nas wszystkich… Osobiście dziękuję za to, że Ksiądz Biskup był naszym rektorem przez całe seminarium – wyliczał rektor Sanktuarium w Łagiewnikach i dodał: – Ksiądz Biskup jak św. Jan Chrzciciel: prowadzi nas do Chrystusa, wzywa do nawrócenia, uczy wierności prawdzie, prowadzi nas jak Dobry Pasterz owce…

Jak podkreślił ks. Bielas, bp Zając czerpie siły przede wszystkim z modlitwy, trwania przed Jezusem obecnym w Kaplicy Wieczystej Adoracji.

Na koniec ks. Zbigniew Bielas złożył bp. Zającowi życzenia: – Życzymy, aby te trzy kapłańskie „S”: sanitas, sanctitas i sapientia, czyli zdrowie, świętość i mądrość, zawsze mu towarzyszyły… Niech Bóg bogaty w miłosierdzie, któremu tak wiernie służy: najpierw jako rektor, teraz jako honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, błogosławi i udziela wszelkich potrzebnych łask…

Życzenia dla Biskupa popłynęły także od przedstawicieli Służby Sanktuarium oraz Sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.