TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie


VI Zjazd Czcicieli Maryi odbędzie się w sobotę, 14 maja w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Organizatorem wydarzenia jest Rycerstwo Niepokalanej.

Spotkanie Czcicieli Maryi rozpocznie się o godz. 10. modlitwą różańcową w kaplicy św. Faustyny w dolnej Bazylice. W programie zaplanowano także nabożeństwo majowe, konferencja oraz modlitwa w Godzinie Miłosierdzia. Centralnym puntem wydarzenia będzie Msza święta sprawowana w Bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 12.

Jak podkreśla ks. Bogusław Nagel, asystent kościelny Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Archidiecezji Krakowskiej, pielgrzymka odbywa się w szczególnym czasie, kiedy bardzo potrzebna jest modlitwa o pokój. – Głęboko wierzę w sens modlitwy, szczególnie tej przez wstawiennictwo Maryi. To jest nasze zadanie, jako Rycerzy Niepokalanej, jako czcicieli Maryi, jako tych, którym leży na sercu sprawa pokoju na świecie – mówi ks. Nagel i dodaje: – Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Maryi.

Zaproszenie ks. Bogusława Nigela:
https://www.youtube.com/watch?v=Bv2qHUz1Keg