TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Jezu, ufam Tobie! Z taką myślą przewodnią rozpoczynamy e-wędrowanie w ramach naszej Pieszej Pielgrzymki do Sanktuarium Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Był to zawsze dla nas czas radości ze wspólnego spotkania, które było wypełnione modlitwą, śpiewem, radością. Czas wymaga od nas innej formy.

Zostajemy w naszych domach, miejscowościach i tam właśnie pośród naszej codzienności chcemy wspominając czas pielgrzymowania pomyśleć, pomodlić się, pomóc… Nasze konferencje będą emitowane przez Radio „Anioł Beskidów”, w którym także w ramach audycji „Pora dobrego słowa” pielgrzymi będą wspominać piesze wędrowanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z różnych stron naszej diecezji – wszystkie informacje znajdują się na plakacie.

Chcemy pomóc… modlitwa ma nasz prowadzić w stronę Boga, który kieruje nasz wzrok na potrzeby bliźniego. W tym roku jak to już kiedyś było w naszej historii zapraszamy do wsparcia Sióstr Klarysek z Kęt. Ostatnio Siostry przeszły przez zakażenie covid-19, potrzebują wsparcia z naszej strony, aby utrzymać klasztor. To jedyne i niepowtarzalne miejsce, gdzie przez 24 godziny na dobę jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspomagamy dzieląc się tym co mamy i w ten sposób budujemy wielkie dzieło modlitwy. Pamiętajmy, że zawsze możemy się zwrócić do Sióstr z prośbą o modlitwę.

Podajemy link do strony internetowej – Klaryski w Kętach

Numer konta Sióstr Klarysek na które możemy przesyłać nasze ofiary: Bank Polska Kasa Opieki
Numer: PL 73124011701111000024091064

E-wędrowania to możliwość otworzenia oczu naszej wyobraźni miłosierdzia. Modlitwa wśród najbliższych, pomoc i świadectwo wiary tam gdzie żyjemy i pracujemy. Zachęcamy także do przesyłania swojego świadectwa wędrowania na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ks. Tomasz Sroka