TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Od Miłosierdzia do Miłosierdzia

We wtorek – 21 lipca 2020 roku – do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dotarła XVIII Wielkopolska Duchowa Pielgrzymka "Od Miłosierdzia do Miłosierdzia". Pątnicy dotarli na łagiewnickie wzgórze z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ostrowie Wielkopolskim. Hasłem tegorocznego wydarzenia były słowa: „Wielka tajemnica wiary”.

W tym roku – z powodu pandemii – do Łagiewnik wędrowało trzech kapłanów: ks. Andrzej Szudra, ks. Bogumił Kempa oraz ks. Sebastian Łagódka. Na dzisiejszy dzień do łagiewnickiego wieczernika dojechało 60 pielgrzymów. W samo południe na progu Kaplicy Klasztornej przywitał ich ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz s. Faustyna Olszewska ZMBM. Pątnicy modlili się przed słynącym łaskami obrazem Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwiach św. Siostry Faustyny.Po południu pielgrzymi z Ostrowa wzięli udział w Godzinie Miłosierdzia oraz uczestniczyli we Mszy świętej. Eucharystii przewodniczył ks. Sebastian Łagódka, a homilię wygłosił ks. Bogumił Kempa. Swoje słowo do zebranych w Bazylice skierował ks. Bielas. - 16 lipca br z Częstochowy do stolicy kultu Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wyruszyła XVIII Wielkopolska Piesza Pielgrzymka „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Organizatorem pielgrzymki jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku ze względu na pandemię bierze w niej udział mniejsza ilość kapłanów i pątników. Duchowo uczestniczą w niej słuchacze Radia Rodzina z diecezji kaliskiej – przypominał kustosz łagiewnickiego Sanktuarium.

W homilii ks. Bogumił Kempa mówił: - Od 18 lat z wielkopolskiej ziemi wyrusza pielgrzymka do tronu Miłosierdzia. Zawsze pielgrzymowało nas wielu, a Pan Bóg błogosławił. Każda pielgrzymka była inna, niosła nadzieję, budowała wspólnotę – mówił kapłan i dodawał, że w tym roku pielgrzymka odbyła się inaczej. - Wielu przyszło duchowo. Pielgrzymowało jedynie 3 kapłanów. Wzięliśmy ze sobą Was wszystkich, Wasze sprawy, intencje, bo wierzymy, że celem naszego życia i naszych pragnień i modlitw jest Jezus Chrystus i Jego nieskończone miłosierdzie, które tu jest głoszone i są inspiracją dla wielu z nas. Szliśmy przez 6 dni, w deszczu, w słońcu, zupełnie inaczej niż zawsze. Ale jedno było najważniejsze: że Pan jest z nami, że jest blisko, że nas nigdy nie zostawi – powiedział kapłan.

Kończąc homilię ks. Kempa mówił: - Niech Bóg będzie błogosławiony za dar tej pielgrzymki. „Okaż nam Panie łaskę Swoją i daj nam Swoje zbawienie”.

Małgorzata Pabis