TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Brońcie Kościoła!

XIX Piesza Ogólnopolska Pielgrzymka, która wyruszyła w sobotę (13 czerwca) z Jasnej Góry, dotarła w czwartek do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po nocnym czuwaniu modlitewnym za Ojczyznę, w piątek – w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (19 czerwca 2020 roku) – o godz. 7 pątnicy wzięli udział we Mszy świętej. Pątnicy odmówili Akt poświęcenia Polski Sercu Pana Jezusa.

Mszę św. sprawowali ks. Mariusz Bernyś i ks. Michał Dłutowski, który także wygłosił homilię. Kapłan mówił, że w obecnych czasach Kościół w wielu krajach przeżywa kryzys. Ostrzegał, że może on dotrzeć także do Polski. - Dlatego tutaj jesteśmy, by się przygotować do walki. Budzimy się w nowej rzeczywistości, ale miejmy świadomość, że to my ją tworzymy. Że nie musi być ona destrukcyjna. To od nas zależy jaki będzie ten dzień. Nie stawajmy się zaprogramowanymi robotami. Nie przyjmujmy łaski Bożej na próżno. Jesteśmy tutaj, aby nabierać sił, mądrości Serca Pana Jezusa – powiedział i zachęcał zebranych w świątyni, aby szli prostą drogą Serca Pana Jezusa. - Odkryjmy to nabożeństwo. Tę piękną ścieżkę. Odkrywajmy ten szlak Serca Bożego i od Niego zapalajmy się. Z tego serca wychodzi strumień ognia, od którego mamy się zapalić. Weź kogoś za rękę, odmów z nim Koronkę do Miłosierdzia Bożego, kiedy serce Jezusa jest otwarte. Pokaż, że jest piękny obraz Pana Jezusa Miłosiernego, z którego płyną łaski. Nie daj się z Serca Pana Jezusa wyrwać.

Ks. Dłutowski pozostawił zadanie dla pielgrzymów: - Rozdawajcie miłość Serca Pana Jezusa.

Przychodźcie do Kościołów, aby zaradzić temu wszystkiemu co się dzieje wokół nas. Aby miłość na polskiej ziemi nie zgasła. Aby nasza staropolska gościnność pozostała. Aby Jezus mógł i dziś powiedzieć: „Polskę szczególnie umiłowałem”. Żeby Polska była wierna. Brońcie Kościoła!

Jak powiedział nam ks. Michał Dłutowski, który szedł z pątnikami całą drogę, w tym roku pielgrzymka odbyła się w mniejszej ilości pątników. - W dwadzieścia osób szliśmy Szlakiem Orlich Gniazd. Modliliśmy się po drodze w Sanktuariach, m.in. w Imbramowicach. Pan Bóg obdarzył nas w tym czasie fantastyczną pogodą – mówił i dodawał, że w tym trudnym czasie, jaki obecnie przeżywamy, Pan Bóg umacniał i wspierał pątników. - Dawał nam nadzieję, a my tę nadzieję przekazywaliśmy innym. My nie boimy się zarażenia wirusem, ale zbrodniczymi ideologiami – zaznaczył kapłan.

Pielgrzymi mówili, że w czasie sześciu dni wędrowania towarzyszyła im modlitwa różańcowa.

Ks. Dłutowski zaś zauważył, że czwartkowe nocne czuwanie odbyło się w wigilię setnej rocznicy poświęcenia Sercu Jezusa Polski, co miało ocalić naszą Ojczyznę przed najazdem bolszewików - informuje kapłan. 

Małgorzata Pabis