TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Umiłowanie Eucharystii

Ks. Piotr Świerczek (KUL) przewodniczył dziś (22 marca 2020 roku) w porannej Mszy świętej transmitowanej przez Telewizja Polska z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W homilii kapłan przypomniał zdanie św. Ojca Pio, który mówił, że „łatwiej byłoby istnieć Ziemi bez Słońca, niż bez Eucharystii”. Opowiadał o małym chłopcu o imieniu Aldo, który żył w „czasie, gdy post eucharystyczny obowiązywał od północy”. Tenże chłopiec, każdego ranka, biegł do kościoła na Mszę św, by przyjąć do swojego serca Pana Jezusa. Kaznodzieja postawił pytania: jak ów chłopiec czułby się w dzisiejszym czasie? - Zapewne poczułby rozdarcie duszy, niepojętą tęsknotę, a z jego oczu popłynęłyby strumienie łez – odpowiedział.

Ks. Świerczek postawił także pytanie nam, o to jak my przyjęliśmy obecną sytuację. - Czy budzi się w nas głód Eucharystii, czy może przechodzimy nad tym, co się dzieje do porządku dziennego?

Jak podkreślił kapłan obecny trudny czas „jest dla nas szansą na nawrócenie, by Bogu oddać należyte miejsce, pierwsze miejsce”. - Nie zmarnujmy jej – apelował. - To czas nawrócenia, czas, kiedy Bóg musi być najważniejszy. To czas przygotowania na jeszcze większe próby. Na zrozumienia tego, że to Pan Bóg ma zawsze ostatnie słowo – podkreślił.

Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nosi nazwę Laetare - jest to niedziela radości. Różowe szaty kapłana przypominają nam o tym, że połowa czasu Wielkiego Postu jest już za nami.

Małgorzata Pabis