TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Zaufajmy Bogu, tak jak to czynił św. Józef i św. Siostra Faustyna!

Dziś (19 marca 2020 roku) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odpust ku czci św. Józefa. Mszy świętej porannej transmitowanej przez Telewizja Polska przewodniczył bp Janusz Mastalski. – Zaufajmy Bogu, tak jak to czynił św. Józef i św. Siostra Faustyna! – mówił. Zebrani w świątyni wspólnie odmówili Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i zaśpiewali suplikacje.

Jak podkreślił w homilii bp Mastalski, nad człowiekiem i jego losem, czuwa Boże Miłosierdzie. – Oddajemy się Panu przez wstawiennictwo św. Józefa, tego, który ukazuje drogę człowieka Bożego – powiedział.

Biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej mówił, że od św. Józefa można nauczyć się czterech postaw: odpowiedzialności, troskliwości, roztropności i wierności.

– W ostatnich dniach, z odpowiedzialności świetnie zdajemy egzamin, mając na uwadze nie tylko własne dobro, ale również drugiego człowieka – powiedział.

Bp Mastalski podkreślał, że dawanie poczucia bezpieczeństwa i odczucia, że jest się kochanym jest bardzo ważne. - Św. Józef wspierał Maryję i Jezusa – zauważał.

Odnosząc się do obecnej trudnej sytuacji, w jakiej przyszło nam żyć, kaznodzieja zachęcał: – Nie pytajmy dziś, dlaczego tak się dzieje? Skąd ta epidemia? Zaufajmy Bogu, tak jak to czynił św. Józef i św. Siostra Faustyna!

Prosił, by najbliższe nasze dni były narodowymi rekolekcjami. - Niech to będzie osobiste odczytywanie Słowa Bożego, bo jak mówił Hiob: „Jeśli nie Bóg, to kto?” – zakończył homilię bp Mastalski.

Od dziś też w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej przez cały dzień wystawiony jest Najświętszy Sakrament, tak by w adoracji mogły uczestniczyć także osoby korzystające z transmisji on-line na stronie: faustyna.pl, na You Tube oraz w aplikacji mobilnej: Faustyna.pl. Wystawienie Najświętszego Sakramenty rozpoczyna się po Mszy św., transmitowanej przez TVP 1, czyli około 7.45 do wieczornej Eucharystii o godzinie 17.00, a w czwartki także po tej Mszy św. do godziny 21.30.

mp