TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Powróć do Źródła i przypomnij sobie swoją tożsamość

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach miała miejsce Msza św. w intencji całej społeczności Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu transmitowana przez TVP1. W Eucharystii, której przewodniczył kapelan AWL ks. kpt. Maksymilian Jezierski, uczestniczyli licznie przybyli podchorążowie oraz kadra na czele z Rektorem – Komendantem gen. bryg. dr. hab. inż. Dariuszem Skorupką.

W swoim kazaniu ks. kpt. Jezierski nawiązał do konieczności powrotu do źródła, które pozwala człowiekowi na nowo odkryć swoją tożsamość. „Dzisiaj sam Chrystus wskazuje nam na to szczególne źródło, jest nim Chrzest Święty. To właśnie ten sakrament sprawił, że zostaliśmy zanurzeni w samym Chrystusie. Warto sobie o tym przypominać w czasach, w których tożsamość jest taka rozmyta. Warto wracać do źródła i na nowo odkrywać swoją tożsamość chrześcijańską zwłaszcza w chwilach próby, kryzysu, cierpienia i samotności.” – podkreślał kaznodzieja. „Wracajmy do źródła naszego życiowego powołania: dla małżonków tym źródłem jest przysięga małżeńska, dla żołnierzy jest nim przysięga wojskowa, dla kapłanów jest nim sakrament święceń. Tylko wtedy, kiedy powrócimy do źródła odnajdziemy swoją tożsamość i przypomnimy sobie do czego jesteśmy powołani.” – zakończył kapelan AWL.

Asystę liturgiczną podczas Eucharystii przygotowali podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych, którzy na co dzień tworzą Duszpasterstwo Akademickie „Nieśmiertelni” i poprzez swoją działalność charytatywną niosą radość potrzebującym: podopiecznym hospicjów, dzieciom z domów dziecka oraz kombatantom.


FOTO: kpr. pchor. Krystian Ławrysz