TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Mądrość pochodzi od Boga

W niedzielę – 5 stycznia 2020 roku - Mszy Świętej w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, transmitowanej przez TVP1, przewodniczył ks. porucznik Krzysztof Włosowicz, a uczestniczyli w niej żołnierze Wojskowej Akademii Technicznej na czele z generałem brygady dr hab. inż. Tadeuszem Szczurkiem.

Homilia, którą wygłosił ks. Włosowicz, była medytacją na temat mądrości, która jest pierwszym darem Ducha Świętego. Kaznodzieja postawił pytania: czym jest mądrość i jak ją zdobyć? - Tę mądrość zdobywa się w pokorze i ze zgiętymi kolanami przed Bogiem. Bo nigdy człowiek nie jest tak wielkim, jak wtedy, gdy klęczy przed Bogiem – powiedział.

Jak zauważył ks. Włosowicz, każdy z nas chce postępować mądrze i by, ludzie uważali nas za mądrych. - Bóg chce, by ludzie zdobywali mądrość. Chce dzielić się swoją mądrością – podkreślił i dodał, że prawdziwa mądrość jest darem, o który trzeba prosić. - Mądrość to nie inteligencja, ale to intuicja serca i duszy. To poznanie Boga i Jego miłości. Ona pozwala dostrzec cel naszego życia poza tym światem. Uczy tak żyć, by się nie wstydzić. Uczy jak dobrze inwestować w ludzi, w dobro. Mądrość pochodzi od Boga – zaznaczył.

Kończąc homilię kaznodzieja zaapelował, byśmy zawsze prosili Boga o dar mądrości.

Małgorzata Pabis