TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 

 Dołącz na Facebook


Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła. 

Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). 

Około sto tysięcy pielgrzymów uczestniczyło w tegorocznym Święcie Miłosierdzia (12.04.2015) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Przybyli oni do tego świętego miejsca z ponad czterdziestu krajów świata.

W czasie Święta Miłosierdzia Msze św. koncelebrowało 219 kapłanów, a w konfesjonałach posługiwało 110 spowiedników.

Pielgrzymi przybyli do nas m.in. z: Anglii, Australii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Filipin, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Indii, Irlandii, Kanady, Nowej Szkocji, Portugalii, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Wenezueli, Węgier, Wietnamu, Włoch, Ukrainy, USA, Meksyku, Mozambiku, Belgii, Austrii, a także z Wyspy Martynika oraz Wyspy Reunion.

W Biurze Prasowym akredytowało się ponad pięćdziesięciu dziennikarzy z telewizji, radia, prasy oraz z różnych portali internetowych.

mp


Filmy

Bp Roman Pindel - Homilia
Bp Jan Szkodoń - Homilia 
Godzina Miłosierdzia 
Bp Damian Muskus - Homilia
Kard. Stanisław Dziwisz - Homilia
Święto Miłosierdzia Bożego - Główna Msza Święta
Ks. Krzysztof Gryz - Homilia 
Ks. Wojciech Zyzak - Homilia 
Ks. prałat Franciszek Ślusarczyk - Powitanie Pielgrzymów 
Bp Jan Zając - Powitanie Pielgrzymów
Bp Jan Zając - Homilia
Nocne czuwanie (cz. 2) przed Świętem Miłosierdzia Bożego
Nocne czuwanie (cz. 1) przed Świętem Miłosierdzia Bożego


FOT. Tadeusz WarczakFOT. Fundacja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia


Patroni Medialni