TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, proboszcza z Ars. Wraz z nim polecajmy Bogu wszystkich kapłanów prosząc także o dar nowych powołań.
  • W poniedziałek (5.VIII.) przypada rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny (MB Śnieżnej). Jest to święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które w tym roku przeżywa 150 rocznicę swego powstania. O godz. 1630 Ks. Kard. Stanisław Dziwisz odprawi Mszę świętą w Bazylice dla młodzieży włoskiej z Ruchu Communione e Liberazione, udającej się na Pieszą Pielgrzymkę z Krakowa na Jasną Górę.
  • We wtorek (6.VIII.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu po Mszy świętej o godz. 7 rano odprawianej na Wzgórzu Wawelskim wyruszy XXXIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę.
  • W czwartek (8. VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (9. VIII.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700. Z racji drugiego piątku miesiąca  Msza święta  dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800. Po Mszy św. nabożeństwo i spotkanie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Więcej szczegółów na internetowej stronie naszego Sanktuarium w zakładce „Dzieci utracone”.
  • W sobotę (10.VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą, podczas której będzie także możliwość podjęcia duchowej adopcji.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji obok Bazyliki.
  • Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Sanktuarium dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie, życząc stałej opieki Jezusa Miłosiernego, który pragnie nam towarzyszyć w chwilach radości i trosk, twórczej pracy i zasłużonego odpoczynku!