TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w Bazylice codziennie o godz. 17.30, natomiast w Kaplicy Klasztornej o 19,00, a w niedziele i święta o 18,30.

• W poniedziałek (20.06) – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana.

• We wtorek (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

• W środę (22.06) – comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” rozpocznie się o godz. 18.30 w Kaplicy Klasztornej uwielbieniem Miłosierdzia Bożego.

• W czwartek (23.06) będziemy przeżywać, przeniesioną z piątku, liturgiczną uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Jana Zająca, Honorowego Kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz 59. rocznica jego święceń kapłańskich. Wdzięczni za wszelkie dobro, którego doświadczamy dzięki obecności i posłudze Księdza Biskupa, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask. Niech Apostołowie Miłosierdzia i Święty Patron te łaski wypraszają. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 w czwartek w Bazylice będziemy się modlić w intencji Księdza Biskupa, by mógł nadal służyć Kościołowi krakowskiemu oraz pielgrzymom z całego świata przybywającym do naszego Sanktuarium.

• W piątek (24.06) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o godz. 17.00. Suma odpustowa w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łagiewnikach o godz. 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W piątek (24.06) rozpocznie się w naszym Sanktuarium peregrynacja Ikony Świętej Rodziny z Nazaretu. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkie grupy duszpasterskie działające przy naszym Sanktuarium. Powitanie Ikony nastąpi przed Bazyliką około godz. 16.30. O godz. 17.00 odmówimy Różaniec w intencji rodzin. Uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając. Po Mszy świętej czuwanie modlitewne i przeniesienie Ikony do Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na godz. 20.30. W sobotę rano Ikona powróci do Bazyliki i będzie możliwość indywidualnej modlitwy. Na Mszę świętą o 10.30 zapraszamy parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Łagiewnikach. Po Mszy świętej o 15.20 będzie pożegnanie Ikony i przekazanie do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie w niedzielę 26 czerwca nastąpi diecezjalne zakończenie Roku Rodziny Amoris laetitia.

• W sobotę (25.06) - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

• W przyszłą niedzielę z racji IV niedzieli miesiąca na Mszy świętej o godz. 12.00 w Bazylice będziemy modlić się w intencji rodzin.

• Trwa nowenna tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zakończy się ona 13 sierpnia, w przededniu głównych uroczystości 20-lecia. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę sanktuaria, parafie oraz wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Materiały nowenny są dostępne na stronie www.diecezja.pl i www.misericordia.eu

• Przy wejściu do Bazyliki można nabyć „Kazania łagiewnickie 2021” – zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych transmitowanych przez TVP1 w niedziele o 7.00 z Kaplicy Klasztornej, „Modlitewnik św. Jana Pawła II - Apostoła Bożego Miłosierdzia”, książeczkę dla dzieci „Orędzie miłosierdzia” oraz wiele innych publikacji, a także pamiątki przygotowane na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas do odważnego wyznawania wiary przed ludźmi, których spotkamy na drogach nowego tygodnia.