TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

• Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w Bazylice codziennie o 17.30, natomiast w Kaplicy Klasztornej o 19.00, a w niedziele i święta o 18.30.

• W poniedziałek (06.06) – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

• We wtorek (07.06) – wspomnienie błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników franciszkańskich z Peru. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Zbigniew Bielas, rektor naszego Sanktuarium. Otaczając modlitwą Księdza Rektora, życzymy, aby Bóg bogaty w miłosierdzie obdarzał go hojnie swoimi łaskami. Apostolat Ratunku Konającym zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o 18.00.

• We wtorek przypada 25. rocznica I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Łagiewnik. O godz. 17.00 w Kaplicy Klasztornej zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Zająca, Honorowego Kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej, o 19.00 w Auli św. Jana Pawła II odbędzie się koncert „Wyśpiewać Miłosierdzie Boże" w wykonaniu Galicja w Duecie: Lidia Jazgar – śpiew i Ryszard Brączek – gitara. Wejściówki na koncert można odebrać z Punktu Informacyjnego przy Domu Duszpasterskim.

• W środę (08.06) – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.

• W czwartek (09.06) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

• W piątek (10.06) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o 17.00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po stracie dziecka w Bazylice o 18.00.

• W sobotę (11.06) – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Z racji II soboty miesiąca w Bazylice Msza święta o 15.20 w intencji obrony i szacunku dla ludzkiego życia. W czasie Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy wejściu do Bazyliki można nabyć „Kazania łagiewnickie” – zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych transmitowanych przez TVP1 w niedziele o 7.00 z Kaplicy Klasztornej, „Modlitewnik św. Jana Pawła II – Apostoła Bożego Miłosierdzia”, książeczkę dla dzieci „Orędzie miłosierdzia” oraz wiele innych publikacji, a także pamiątki przygotowane na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Szczególnie polecamy wydany z tej okazji album „Jezu, ufam Tobie” oraz obrazek na drewnie przedstawiający wizerunek Jezusa Miłosiernego i tabernakulum z naszej Bazyliki oraz tekst Aktu zawierzenia.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Rycerze Kolumba działający przy naszym Sanktuarium zachęcają do włączenia się w zbiórkę pieniężną na rzecz zakupu karetki dla Archidiecezji Lwowskiej w udręczonej wojną Ukrainie. Ofiary, za które już dziś dziękujemy, można składać do oznaczonej skarbony, znajdującej się przy wejściu do Bazyliki, do przyszłej niedzieli włącznie.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech w codziennej drodze przemiany naszych serc i czynienia ich na wzór serca Jezusowego towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.