• Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane w Bazylice codziennie o 17.30 natomiast w Kaplicy Klasztornej o 19.00, a w niedziele i święta o 18.30.

• W poniedziałek (16.05) – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, głównego patrona Polski.

• W czwartek (19.05) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o 17.00.

• W piątek (20.05) – Msza święta w Bazylice o 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej i wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i Ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP3 Kraków o 17.00.

• W sobotę (21.05) przybędzie do naszego Sanktuarium Pielgrzymka Grekokatolików ze Słowacji. Uroczysta liturgia będzie sprawowana w Bazylice od 9.00 do 12.00. W związku z tym Msze święte terminowe z godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zostaną odprawione w dolnej Bazylice, w kaplicy św. Faustyny. Z racji trzeciej soboty miesiąca podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15.20 w Bazylice otoczmy modlitwą misyjne dzieło Kościoła.

• W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji rodzin. W czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15.20, w ramach przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, rozważymy kolejny fragment papieskiego Aktu: „aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei...”. Natomiast comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w Kaplicy Klasztornej uwielbieniem Miłosierdzia Bożego. Modlitwę poprowadzą Siostry i zespół „Dźwięki Bogu” ze Świnoujścia.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej Bazylice. Tam też warto obejrzeć ciekawe wystawy fotograficzne. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego i restauracji „Agape” można się zapoznać z nabożeństwem „Droga Miłosierdzia”.

• Przy wejściu do Bazyliki można nabyć gazetkę okolicznościową „Iskra Miłosierdzia”, „Kazania łagiewnickie” – zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych transmitowanych przez TVP1 w niedziele o 7.00 z Kaplicy Klasztornej, „Modlitewnik św. Jana Pawła II – Apostoła Bożego Miłosierdzia” oraz wiele innych publikacji, a także pamiątki przygotowane na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. W sposób szczególny polecamy wydany z tej okazji album „Jezu, ufam Tobie” oraz obrazek na drewnie przedstawiający wizerunek Jezusa Miłosiernego i tabernakulum z naszej Bazyliki oraz tekst Aktu zawierzenia.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• W sobotę 28 maja odbędzie się XV Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy chętnych są przyjmowane w Punkcie  Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego oraz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie-Nowym Ruczaju /ul. Zamiejska 6/. Szczegółowe informacje o pielgrzymce można znaleźć na plakatach na terenie Sanktuarium.

• Niech wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia i naszych Patronów wyprasza nam potrzebne łaski i pomaga stawać się świadkami miłosierdzia.