• W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W orędziu papież Franciszek napisał: „Powołanie, podobnie jak świętość, nie jest nadzwyczajnym doświadczeniem, zarezerwowanym dla nielicznych (…) powołanie jest dla wszystkich, ponieważ Bóg patrzy na każdego i każdego powołuje”.

• Dziś dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, a także Kapłanów posługujących w naszej Bazylice: Księdza Kanonika Stanisława Bąka i Księdza Kanonika Stanisława Tylki oraz Księdza Stanisława Staśko – polecajmy ich w modlitwie Bogu bogatemu w miłosierdzie, prosząc o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski.

• Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane w Bazylice codziennie o 17.30 natomiast w Kaplicy Klasztornej o 19.00, a w niedziele i święta o 18.30.

• W poniedziałek (09.05) – przeniesiona z 8 maja liturgiczna uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. O godz. 18.45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym i Msza święta.

• W czwartek (12.05) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o 17.00.

• W piątek (13.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Msza święta w Bazylice o 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o 17.00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po stracie dziecka w Bazylice o 18.00.

• W sobotę (14.05) – święto św. Macieja, Apostoła. W tym dniu w naszym Sanktuarium odbędzie się Pielgrzymka Czcicieli Maryi. W programie: Różaniec, nabożeństwo majowe, konferencja oraz Msza święta o 12.00 w Bazylice. Więcej informacji można znaleźć na plakatach. Z racji II soboty miesiąca w Bazylice Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta o 15.20 w intencji obrony i szacunku dla ludzkiego życia. W czasie Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej Bazylice. Tam też warto obejrzeć ciekawe wystawy fotograficzne. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego i restauracji „Agape” można się zapoznać z nabożeństwem „Droga Miłosierdzia”.

• Przy wejściu do Bazyliki można nabyć gazetkę okolicznościową „Iskra Miłosierdzia”, „Kazania łagiewnickie” – zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych transmitowanych przez TVP1 w niedziele o 7.00 z Kaplicy Klasztornej, „Modlitewnik św. Jana Pawła II – Apostoła Bożego Miłosierdzia” oraz wiele innych publikacji, a także pamiątki przygotowane na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. W sposób szczególny polecamy wydany z tej okazji album „Jezu, ufam Tobie” oraz obrazek na drewnie przedstawiający wizerunek Jezusa Miłosiernego i tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej z naszej Bazyliki oraz tekst Aktu zawierzenia.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech Maryja, którą wychwalamy w tym miesiącu słowami Litanii Loretańskiej wyprasza nam, byśmy wypełniali przykazanie miłości Boga i bliźniego przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.