TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• „Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!”. W imieniu tworzących Wspólnotę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach: Kapłanów, Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz wszystkich Pracowników i Wolontariuszy zaangażowanych przy naszym Sanktuarium życzymy, aby zmartwychwstały Pan Jezus stanął przed każdym z Was ze słowami „Pokój Wam!”. Niech przyniesie miłość, szczęście, radość, abyście w każdej sytuacji życiowej mogli z pokojem serca popatrzeć w Jego miłosierne oczy i odpowiedzieć Mu z wiarą i ufnością: „Jezu, ufam Tobie!”.

• Dziś o godz. 17.00 w Bazylice Nieszpory chrzcielne, które zakończą Święte Triduum Paschalne.

• Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte w porządku niedzielnym.

• Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Odprawiamy ją każdego dnia w Bazylice i Kaplicy Klasztornej o godz. 15.00.

• W środę (20.04) w szóstym dniu Nowenny przed Świętem Miłosierdzia – Pielgrzymka Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

• W czwartek (21.04) – Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (22.04) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o 17.00.

• Za tydzień – Niedziela Miłosierdzia Bożego. „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta z wigilii Święta Miłosierdzia. O godz. 20.30 w Bazylice nabożeństwo Droga Miłosierdzia /transmisja w TVP3/, a potem czuwanie modlitewne w intencji pokoju.

W niedzielę pierwsza Msza święta zostanie odprawiona o północy. Będzie jej przewodniczył Bp Janusz Mastalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Kolejne Msze święte będą w Bazylice o godz.:
–  6.00 /przewodniczy Ks. Andrzej Tarasiuk, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego/,
–  8.00 /Bp Damian Muskus - biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej/,
12.30 /Bp Roman Pindel - biskup bielsko-żywiecki/,
16.00 /Bp Andrzej Jeż - biskup tarnowski/
18.00 z udziałem młodzieży Archidiecezji Krakowskiej /Bp Artur Ważny – biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej/.

W Kaplicy Klasztornej Msze święte będą o godz. 7.00 /przewodniczy Bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, transmisja w TVP1/ oraz o 19.00 /Ks. Grzegorz Zembroń, Prowincjał Saletynów/.

Główna Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego będzie odprawiona o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym /transmisja w TVP1/. Podczas tej Mszy świętej zostanie poświęcony kolejny Dzwon Nadziei. tym razem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough w Australii.

Uroczysta Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w Bazylice /transmisja w TVP3/. Szczegółowy plan Święta Miłosierdzia można znaleźć na plakatach, a bieżące informacje będą publikowane na naszej stronie internetowej. Po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym świętowaniu. Korzystajmy z łask, które Pan Jezus przypisał do tego wyjątkowego dnia.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech pamięć o tajemnicy Wielkiej Nocy umacnia nadzieję i rozpala braterską miłość. Zmartwychwstały Chrystus niech wszystkim błogosławi!