TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15.00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a potem nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach, o godz. 16.00 Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o 18.30.

• Do skarbony w przedsionku można nadal składać ofiary na pomoc dla naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

• Rycerze Kolumba z Rady działającej przy naszym Sanktuarium kontynuują akcję pomocy dla Ukrainy. Do koszy w dolnej Bazylice można przynosić żywność długoterminową, środki higieniczne, podstawowe środki medyczne. Szczegóły akcji na plakatach.

• Od 19 do 25 marca trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Codziennie na zakończenie Mszy świętej o godz. 18.00 w Bazylice odmawiamy Litanię do Świętej Rodziny i modlitwę św. Jana Pawła II z encykliki „Evangelium vitae”.

• W poniedziałek (21.03) o godz. 18.45 w Kaplicy Klasztornej odbędzie się kolejne spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W czasie adoracji z Różańcem i Mszy świętej będzie zanoszona modlitwa błagalna o pokój dla Ukrainy.

• We wtorek (22.03) comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” rozpocznie się o godz. 19.00 w Kaplicy Klasztornej uwielbieniem Miłosierdzia Bożego.

• W czwartek (24.03) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (25.03) – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Mszy świętej w Bazylice o godz. 9.00 z okazji 100-lecia reaktywacji Prowincji Polskiej Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego /Bonifratrów/ będzie przewodniczył Biskup Damian Muskus OFM. Godzina Miłosierdzia i Msza święta w Bazylice o 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 16.00, w Kaplicy Klasztornej o 19.00. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o 17.00. Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w naszej Bazylice w czasie Mszy świętej o godz. 19.00. Będzie jej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. W czasie tej Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• 25 marca Papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem, by w jedności z Ojcem Świętym we wszystkich kościołach ten Akt został odmówiony. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza w tym dniu do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę świętą i odmówi Akt poświęcenia.
W naszym Sanktuarium Akt ten będzie odmówiony podczas Mszy świętej o godz. 17.00 w Kaplicy Klasztornej transmitowanej przez TVP3 Kraków oraz po nabożeństwie Drogi Krzyżowej w Bazylice.

• W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji rodzin.

• W ramach akcji „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć książkę „Kazania łagiewnickie” - zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych transmitowanych przez TVP1 w niedziele o 7.00 z Kaplicy Klasztornej, „Modlitewnik św. Jana Pawła II Apostoła Bożego Miłosierdzia”, a także wyjątkową pamiątkę przygotowaną na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – obrazek na drewnie przedstawiający wizerunek Jezusa Miłosiernego i tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej z naszej Bazyliki oraz tekst Aktu zawierzenia. Są także do zabrania obrazki z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego w języku ukraińskim.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu oraz przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za każdą pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Ze stolików w przedsionku Bazyliki można zabrać ulotki informujące o inicjatywie „Rozświetlmy Łagiewniki nowym blaskiem!” – darze wdzięczności na 20-lecie konsekracji oraz o Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących.

• Niech kolejne dni Wielkiego Postu pomogą nam w skutecznej przemianie serc, której owocem jest postawa prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości.