TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Drodzy Siostry i Bracia!

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, w trwającym Roku Rodziny „Amoris laetitia”, obchodzony będzie Dzień Świętości Życia. Został on ustanowiony w Kościele w Polsce w 1998 roku w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium vitae” ogłoszonej 25 marca 1995 roku.

W związku z powyższym zachęcam do włączenia się w to dzieło we wspólnotach parafialnych oraz zapraszam do udziału w diecezjalnych obchodach Dnia Świętości Życia, które odbędą się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, gdzie przewodniczyć będę uroczystej Eucharystii. Zapraszam również w tym dniu do parafii św. Mikołaja w Chrzanowie, gdzie o godz. 18.00 Mszę świętą przy Ikonie Świętej Rodziny będzie celebrował Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz.

Zarówno w ramach obchodów diecezjalnych, jak i w poszczególnych parafiach, będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ta wyjątkowo ważna modlitwa powinna leżeć na sercu każdemu z nas. Świat wciąż potrzebuje „cywilizacji życia”.

Z nadzieją na wspólne spotkanie i modlitwę z serca błogosławię

X Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski