TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Druga niedziela Wielkiego Postu to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami przeżywany w tym roku pod hasłem: „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Ofiary złożone do oznaczonych skarbon przy filarach z tyłu Bazyliki zostaną przeznaczone na pomoc dla misjonarzy, finansowanie projektów misyjnych i działalność Dzieła Pomocy Ad Gentes.

• Dziś przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka – otoczmy następcę św. Piotra naszą modlitwą.

• W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15.00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a potem nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach, o godz. 16.00 Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o 18.30.

• Do skarbony w przedsionku można nadal składać ofiary na pomoc dla naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

• Rycerze Kolumba z Rady działającej przy naszym Sanktuarium kontynuują akcję pomocy dla Ukrainy. Do koszy w dolnej Bazylice można przynosić żywność długoterminową, środki higieniczne, podstawowe środki medyczne. Szczegóły akcji na plakatach.

• Przed uroczystością św. Józefa, od 10 marca w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odprawiana jest nowenna, a w dniach 16-18 marca - czterdziestogodzinne nabożeństwo z całodziennym wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

• W czwartek (17.03) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (18.03) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej i wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i Ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 16.00, w Kaplicy Klasztornej o 19.00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP3 Kraków o 17.00.

• W sobotę (19.03) - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest szczególnym Patronem Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i całej posesji klasztornej w Łagiewnikach nazwanej „Józefowem”. Msze święte w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, która nosi wezwanie św. Józefa będą o godz. 6.30 i 17.00. Naszą modlitwą otoczmy w tym dniu Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w 24. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej oraz naszych Solenizantów – Księdza Bogdana Zbroję, który posługuje w naszej Bazylice i Księdza Józefa Pochwata MS, kapelana klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, prosząc Miłosiernego Boga o potrzebne dla nich łaski. Podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15.20 w Bazylice będziemy modlić się w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• W przyszłą niedzielę w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 16.00, w ramach przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, będziemy rozważać siódmy fragment papieskiego Aktu: „Przezwycięż wszelkie zło...”.

• W ramach akcji „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć „Kazania łagiewnickie” – zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych transmitowanych przez TVP1 w niedziele o 7.00 z Kaplicy Klasztornej oraz „Modlitewnik św. Jana Pawła II Apostoła Bożego Miłosierdzia”. Są także do zabrania obrazki z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego w języku ukraińskim.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu oraz przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za każdą pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Ze stolików w przedsionku Bazyliki można zabrać ulotki informujące o inicjatywie „Rozświetlmy Łagiewniki nowym blaskiem!” – darze wdzięczności na 20-lecie konsekracji.

• Niech spotkanie na Eucharystii przy Sercu Jezusa Miłosiernego pomaga nam w owocnej przemianie naszych serc w wielkopostnym czasie.