TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dokładnie 19 lat temu, 6 marca 2003 roku listem apostolskim „Cum postremum” Ojca Świętego Jana Pawła II nasza świątynia została podniesiona do tytułu i godności Bazyliki Mniejszej. W ubiegłym tygodniu przed wejściem do Bazyliki została umieszczona tablica upamiętniająca to wydarzenie. Cała treść papieskiego dokumentu wraz z wykazem wszystkich dni, w które można uzyskać w naszej Bazylice odpust zupełny znajduje się na tablicach po obu stronach wejścia głównego. Wierni, którzy dziś – w rocznicę nadania tytułu – nawiedzą Bazylikę i odmówią „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga" mogą, pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) uzyskać odpust zupełny.

• W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a potem nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach, o godz. 16.00 będzie Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o godz. 18.30.

• Do oznaczonej skarbony w przedsionku można nadal składać ofiary na pomoc dla naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

• Rycerze Kolumba z Rady działającej przy naszym Sanktuarium kontynuują akcję pomocy dla Ukrainy. Do koszy w dolnej Bazylice można przynosić żywność długoterminową, środki higieniczne, podstawowe środki medyczne. Szczegóły akcji na plakatach.

• W poniedziałek (07.03) o godz. 18.45 w Kaplicy Klasztornej odbędzie się kolejne spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W czasie adoracji z Różańcem i Mszy świętej będzie zanoszona modlitwa błagalna o pokój dla Ukrainy.

• W czwartek (10.03) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (11.03) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 16.00, w Kaplicy Klasztornej o godz. 19.00. Msza święta transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o godz. 17.00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po stracie dziecka w Bazylice o godz. 18.00.

• W sobotę (12.03) w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15.20 w Bazylice – modlitwa w intencji obrony życia. Będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć: „Kazania łagiewnickie 2021” – zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych telewizyjnych, „Drogę Krzyżową ze św. Faustyną”, a także wyjątkową pamiątkę 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – obrazek na drewnie przedstawiający wizerunek Jezusa Miłosiernego i tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej z naszej Bazyliki oraz tekst Aktu zawierzenia.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu oraz przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za każdą pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Ze stolików w przedsionku Bazyliki można zabrać ulotki informujące o inicjatywie „Rozświetlmy Łagiewniki nowym blaskiem!”, polegającej na przygotowaniu nowej iluminacji Bazyliki, Kaplicy Wieczystej Adoracji i wieży widokowej.

• Niech kolejne spotkania z Jezusem Miłosiernym w okresie Wielkiego Postu zachęcają nas do postawy miłosierdzia względem naszych sióstr i braci.