TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • W tragicznym czasie wojny na Ukrainie przypominamy słowa św. Jana Pawła II z 17 sierpnia 2002 roku: „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście” i zachęcamy do codziennego odmawiania Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu w intencji pokoju.

• W odpowiedzi na apel Rady Stałej Episkopatu Polski od dziś do środy, do oznaczonej skarbony w przedsionku Bazyliki można składać ofiary na pomoc dla naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

• Rycerze Kolumba z Rady działającej przy naszym Sanktuarium organizują akcję pomocy dla Ukrainy. Do oznaczonych koszy w dolnej Bazylice można składać żywność długoterminową, środki higieniczne, podstawowe środki medyczne. Szczegóły na plakatach. Ze stolika przy wejściu do dolnej Bazyliki można zabrać wykaz zbieranych produktów.

• Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od środy dni modlitw o ducha pokuty.

• We wtorek (01.03) modlitwa Apostolatu Ratunku Konającym przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17.30, Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18.00.

• W Środę Popielcową (02.03) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w Bazylice o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.20 i 18.00 natomiast w Kaplicy Klasztornej o godz.: 6.30, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post, czyli ograniczenie liczby posiłków oraz wstrzemięźliwość, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. W odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka Środa Popielcowa będzie obchodzona w Kościele jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

• Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Będzie on trwał do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (12 czerwca).

• W czwartek (03.03) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (04.03) - święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 16.00, w Kaplicy Klasztornej o godz. 18.15. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o godz. 17.00. Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19.00.

• W sobotę (05.03) Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Czuwanie Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej rozpocznie się o godz. 21.00 w kaplicy św. Faustyny w dolnej Bazylice. Mszy świętej o północy będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Janusz Mastalski.

• Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy do Bazyliki w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15.00. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Mirosław Smyrak. Msza święta z godz. 15.20 w niedziele Wielkiego Postu będzie odprawiana po Gorzkich Żalach czyli o godz. 16.00. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o godz. 18.30.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć nowość: „Kazania łagiewnickie 2021” – zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych telewizyjnych a także wyjątkową pamiątkę 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – obrazek na drewnie przedstawiający wizerunek Jezusa Miłosiernego i tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej z naszej Bazyliki oraz tekst Aktu zawierzenia.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu oraz przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za każdą pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Ze stolików w przedsionku Bazyliki można zabrać ulotki informujące o inicjatywie „Rozświetlmy Łagiewniki nowym blaskiem!”, polegającej na przygotowaniu nowej iluminacji Bazyliki, Kaplicy Wieczystej Adoracji i wieży widokowej.

• Niech Wielki Post, który wkrótce rozpoczniemy będzie czasem podejmowania dzieł pokutnych oraz postawy miłosierdzia względem bliźnich.