TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W poniedziałek (21.02) o godz. 18.45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta.

• We wtorek (22.02) – święto Katedry św. Piotra Apostoła. W tym dniu przypada 91. rocznica objawienia Obrazu Jezusa Miłosiernego. To wydarzenie miało miejsce w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku 22 lutego 1931 roku.  Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47). Comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22”, które odbywa się właśnie 22. dnia każdego miesiąca z racji daty objawienia Obrazu rozpocznie się o godz. 19.00 w Kaplicy Klasztornej uwielbieniem Miłosierdzia Bożego.

• W środę (23.02) – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

• W czwartek (24.02) – Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (25.02) – Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o godz. 17.00.

• Z okazji przypadających w sobotę imienin Księdza Kanonika Mirosława Smyraka, dziękując za jego posługę w naszej Bazylice, życzymy, aby Bóg bogaty w miłosierdzie obdarzył Solenizanta swoim błogosławieństwem i udzielał mu wszelkich potrzebnych łask.

• W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji rodzin.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Już za niespełna pół roku będziemy przeżywać 20. rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Od września 2021 roku, w każdą niedzielę po 17. dniu miesiąca łączą się z nami Czciciele Bożego Miłosierdzia z całego świata uczestnicząc w przygotowaniach do tego wydarzenia – mapkę można zobaczyć w dolnej Bazylice, na końcu wystawy Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia. Dziś przy wyjściu z Bazyliki można nabyć wyjątkową pamiątkę – obrazek na drewnie przedstawiający wizerunek Jezusa Miłosiernego i tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej z naszej Bazyliki oraz tekst Aktu zawierzenia. Ze stolików można zabrać okolicznościową pocztówkę wydaną z okazji 20-lecia zawierzenia świata oraz ulotki informujące o podjętej z tej okazji inicjatywie „Rozświetlmy Łagiewniki nowym blaskiem!”, polegającej na przygotowaniu nowej iluminacji Bazyliki, Kaplicy Wieczystej Adoracji i wieży widokowej.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu, znajdującego się w przedsionku Bazyliki oraz przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za każdą pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech każde nasze spotkanie z Jezusem Miłosiernym zachęca nas do postawy zaufania Bogu i okazywania miłosierdzia względem naszych sióstr i braci.