TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie


• Dziś przypada wspomnienie świętych męczenników japońskich Pawła Miki i Towarzyszy.

• Dziś także pierwsza rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Roberta Chrząszcza – otoczmy go naszą modlitwą.

• W poniedziałek (07.02) o godz. 18.45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta.

• W czwartek (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (11.02) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, XXX Światowy Dzień Chorego. Msza święta w intencji chorych pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona w naszej Bazylice o godz. 12.00. W obecnej sytuacji zapraszamy chorych przede wszystkim do łączności duchowej i udziału w modlitwie poprzez transmisję internetową w TV Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl i na kanale YouTube. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o godz. 17.00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po stracie dziecka w Bazylice o godz. 18.00. W czasie Mszy świętej i adoracji zostaną zaprezentowane utwory z płyty p. Michała Niemca Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie. Po nabożeństwie będzie możliwość nabycia tej płyty.

• W sobotę (12.02) w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15.20 w Bazylice będziemy modlić się w intencji obrony życia. Będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej Bazylice. Tam też warto obejrzeć ciekawe wystawy fotograficzne. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego i restauracji „Agape” można się zapoznać z nabożeństwem „Droga Miłosierdzia”.

• Prawie dwa lata temu rozpoczął się trudny czas pandemii. Od 15 marca do 30 czerwca 2020 r., codziennie o godz. 7.00 w TVP1 transmitowano Msze święte z Łagiewnik. Kazania na nich głoszone, które dla setek tysięcy Polaków były w tym czasie słowami umocnienia zostały zebrane w książce „Nadzieja płynie z Łagiewnik”. Dziś jeszcze okazja nabycia tej niezwykłej publikacji.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu, który znajduje się w przedsionku Bazyliki oraz przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za każdą pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech nowy tydzień będzie dla nas czasem okazania miłosierdzia, zwłaszcza wobec chorych, niepełnosprawnych i osamotnionych, poprzez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę w ich intencji.