TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiaj wspominamy 5. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, która miała miejsce w naszej Bazylice 19 listopada 2016 roku, na zakończenie Roku Miłosierdzia. Chcemy dziś prosić, jak pięć lat temu: Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

• Z okazji przypadających dziś imienin Księży posługujących w naszej Bazylice: Księdza Janusza Kościelniaka i Księdza Janusza Zajdy prosimy Boga bogatego w miłosierdzie, aby obdarzył Solenizantów swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

• Różaniec za zmarłych jest odprawiany w Kaplicy Klasztornej przez cały listopad w dni powszednie o godz. 19:00, natomiast w niedziele i święta o godz. 18:30.

• Za zmarłych z wypominków listopadowych modlimy się w Bazylice codziennie o godz. 17:45.

• W poniedziałek (22.11) – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia Siostrze Organistce, Panu Organiście, Chórowi Sanktuaryjnemu Musica Ex Anima, Orkiestrze Symfonicznej dziękując za ich posługę i ubogacanie liturgii w naszym Sanktuarium. Comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” rozpocznie się o godz. 19:00 w Kaplicy Klasztornej uwielbieniem Miłosierdzia Bożego.

• W środę (24.11) – męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

• W czwartek (25.11) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W piątek (26.11) – Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 KRAKÓW z Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent i poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na pokrycie kosztów utrzymania Bazyliki. Na Mszy świętej o 12:00 będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin.

• W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ofiary na pomoc dla migrantów i uchodźców można dziś składać do oznaczonej skarbony w przedsionku Bazyliki.

• Rada Rycerzy Kolumba przy naszym Sanktuarium organizuje wspólnie z Fundacją Małych Stópek akcję „Paczuszka dla Maluszka”, która polega na zbiórce darów dla pacjentów Hospicjum Dziecięcego im. ks. Józefa Tischnera. Potrzebne produkty, wyszczególnione na plakatach, będzie można składać od I niedzieli Adwentu w holu dolnej Bazyliki, obok ustawionej tam choinki.

• Na stoliku w przedsionku Bazyliki można nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Dziś szczególnie polecamy album „Wielkie rzeczy zamierzam dla Ciebie Polsko” z filmem DVD upamiętniającym doniosłe wydarzenia historyczne związane z osobą i kultem Maryi Królowej Polski oraz Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zachęcamy też do nabycia kalendarza ściennego na 2022 rok wydanego przez nasze Sanktuarium oraz „Modlitewnika św. Jana Pawła II - Apostoła Bożego Miłosierdzia”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech Jezus Miłosierny będzie Królem oraz Panem naszych serc, byśmy idąc drogą Ewangelii, nieśli współczesnemu światu orędzie prawdy i miłości.