TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Ostatnie nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione w Kaplicy Klasztornej dziś o godz. 18:30; natomiast w Bazylice odmówimy Różaniec o 17:30.

• W poniedziałek (01.11) - uroczystość Wszystkich Świętych, święto obowiązkowe. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. O godz. 15:30 wyruszy z Kaplicy Klasztornej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.

• 1 listopada obchodzony jest w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia jako rocznica powstania Zgromadzenia w Polsce. Tego dnia, w 1862 roku abp Zygmunt Szczęsny Feliński poświęcił kaplicę i pierwszy Dom Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej. Wraz z Siostrami dziękujemy za historię ich Zgromadzenia oraz powierzamy Bożemu Miłosierdziu jego przyszłość i modlimy się o nowe powołania.

• We wtorek (02.11) - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w dzień powszedni. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o 18:00.

• W tym roku odpusty za zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad:
- odpust zupełny dla osób, które nawiedzą cmentarz i pomodlą się, choćby tylko w myśli, za zmarłych zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada, dowolnie wybranych przez poszczególnych wiernych;
- odpust zupełny związany z dniem 2 listopada dla tych, którzy pobożnie nawiedzą kaplicę lub kościół i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny, dowolnie wybrany dzień listopada;
- osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu mogą uzyskać odpust zupełny, gdy odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych (np. Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego) lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia, wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i wzbudzając intencję wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe, zwyczajnych warunków uzyskania odpustu (spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

• W zakrystii można jeszcze zamawiać wypominki listopadowe oraz roczne. Za zmarłych z wypominków listopadowych będziemy modlić się w Dzień Zaduszny i przez cały miesiąc przed Mszą świętą wieczorną w Bazylice o godz. 17:45. Wypominki roczne będą w niedziele przed Mszą świętą o godz. 10:30 /co tydzień lub z inną częstotliwością/. Natomiast w każdą I niedzielę miesiąca o 10:30 będzie odprawiana Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w naszej Bazylice.

• W czwartek (04.11) - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W piątek (05.11) Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 KRAKÓW z Kaplicy Klasztornej o 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o 19:00.

• W sobotę (06.11) Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

• Na stoliku w przedsionku Bazyliki można nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Dziś szczególnie polecamy kalendarze ścienne na 2022 rok wydane przez nasze Sanktuarium.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze dążenia do świętości.