TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• „W Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w przedostatnią niedzielę października, z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia pomagają nam odnowić nasze zobowiązanie chrzcielne do bycia hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii” – napisał papież Franciszek w Orędziu, którego tematem są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20).

• Nabożeństwa różańcowe w Kaplicy Klasztornej są odprawiane codziennie o 19:00, zaś w niedziele i święta o 18:30; natomiast w Bazylice odmawiamy Różaniec codziennie o 17:30.

• W poniedziałek (25.10) o godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja połączona z Różańcem i Msza święta.

• W czwartek (28.10) – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W piątek (29.10) Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 KRAKÓW z Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Dziś szczególnie polecamy album „Wielkie rzeczy zamierzam dla Ciebie Polsko” z filmem DVD upamiętniającym doniosłe wydarzenia historyczne związane z osobą i kultem Maryi Królowej Polski oraz Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który został proklamowany w naszej Bazylice 5 lat temu.

• Informujemy, że wznowiła działalność Poradnia Miłosierdzia oferująca pomoc duchową, psychologiczną i prawną. Wykaz dyżurów, które odbywają się w Domu Duszpasterskim /wejście boczne, pokój nr 5/ można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do obejrzenia wystawy plenerowej „Święty Jan Paweł II - Patron Małopolski”, która znajduje się przed Bazyliką oraz ekspozycji w holu dolnej Bazyliki.

• W zakrystii Bazyliki można zamawiać wypominki listopadowe oraz roczne. Wypominki listopadowe, na które możemy wpisać więcej osób, będą odczytywane w Dzień Zaduszny przed Mszą świętą o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 oraz przez miesiąc listopad przed Mszą świętą wieczorną. Wypominki roczne, na które wpisujemy tylko najbliższe zmarłe osoby, będą odczytywane w niedziele 15 minut przed Mszą świętą o godz. 10:30 /co tydzień lub z inną częstotliwością, w zależności od ilości zamówionych wypominków/. Natomiast w każdą I niedzielę miesiąca o 1030 będzie odprawiana Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w naszej Bazylice. Przy wypisywaniu wypominków można skorzystać z formularzy, które znajdują się w Bazylice na stolikach za ławkami, przy Balsamie Miłosierdzia.

• Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w misji głoszenia Chrystusowej Ewangelii.