TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Nabożeństwa różańcowe w Kaplicy Klasztornej są odprawiane codziennie o 19:00, zaś w niedziele i święta o 18:30; natomiast w Bazylice w tym tygodniu - codziennie o 17:15.

• W naszym Sanktuarium trwają 10-dniowe Rekolekcje Polaków przed 5. rocznicą Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Mszy świętej w Bazylice o godz. 18:00 w ciągu tego tygodnia będą przewodniczyć Księża Biskupi: dzisiaj – Bp Jan Zając, w poniedziałek – Bp Janusz Mastalski, we wtorek – Bp Piotr Greger, w środę – Bp Damian Muskus, w czwartek – Bp Jan Piotrowski, w piątek – Bp Krzysztof Chudzio i w sobotę – Bp Ignacy Dec. Rekolekcje zakończą się w przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12:00.

• W poniedziałek (18.10) – święto św. Łukasza Ewangelisty.

• W środę (20.10) – uroczystość św. Jana Kantego, patrona naszej Archidiecezji i miasta Krakowa.

• W piątek (22.10) – św. Jana Pawła II, papieża. Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 KRAKÓW z Sanktuarium św. Jana Pawła II o 17:00. Comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” rozpocznie się o 19:00 w Kaplicy Klasztornej uwielbieniem Miłosierdzia Bożego.

• Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza na rekolekcje „Spotkania przy studni – ku nowemu życiu”, które obędą się od piątku do niedzieli (22-24.10) w godz. 17:00 - 19:00 w kaplicy św. Siostry Faustyny w dolnej Bazylice. Poprowadzi je ks. Marcin Ciunel, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Saletynów. Więcej informacji na plakatach.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Dziś szczególnie polecamy album „Miłosierdzie źródłem nadziei” oraz książkę „Credo św. Faustyny”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do obejrzenia wystawy plenerowej „Święty Jan Paweł II - Patron Małopolski”, która znajduje się przed Bazyliką oraz ekspozycji w holu dolnej Bazyliki.

• Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Pięknym polskim zwyczajem są wypominki - wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła i prosimy dla nich o miłosierdzie Boże. W naszej Bazylice jest możliwość zamawiania wypominków listopadowych oraz rocznych. Informujemy, że wypominki listopadowe, na które możemy wpisać więcej osób, będą odczytywane w naszej Bazylice w Dzień Zaduszny przed Mszą świętą o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 oraz przez miesiąc listopad przed Mszą świętą wieczorną. Wypominki roczne, na które wpisujemy tylko najbliższe zmarłe osoby, będą odczytywane w niedziele 15 minut przed Mszą świętą o godz. 10:30 /co tydzień lub z inną częstotliwością, w zależności od ilości zamówionych wypominków/. Natomiast w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 10:30 będzie odprawiana Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w naszej Bazylice. Wypominki będziemy przyjmować w zakrystii od poniedziałku, 18 października. Przy wypisywaniu wypominków można skorzystać z formularzy, które znajdują się w Bazylice na stolikach za ławkami, przy Balsamie Miłosierdzia.

• Niech Maryja, Królowa Różańca świętego będzie dla nas Przewodniczką na drogach wiary, nadziei i miłości, a św. Jan Kanty, profesor pełen dobroci wyprasza potrzebne łaski.