TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

⦁ W naszym Sanktuarium trwa V Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia pod hasłem „Celebrować miłosierdzie”. Dzisiaj Mszy świętej o godz. 12:00 w Bazylice będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz.

⦁ Nabożeństwa różańcowe w Kaplicy Klasztornej są odprawiane codziennie o 19:00, zaś w niedziele i święta o 18:30; natomiast w Bazylice odmawiamy Różaniec codziennie o 17:30.

⦁ W poniedziałek (04.10) - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Mszy świętej w Bazylice o 12:00 będzie przewodniczył bp Artur Ważny. Wieczór Uwielbienia Miłosierdzia Bożego w Bazylice od 20:00 do 22:00.

⦁ We wtorek (05.10) – uroczystość św. Faustyny Kowalskiej. O godz. 12:00 w Bazylice Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Stanislava Stolarika, połączona z przyjęciem nowych członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18:00. W tym dniu od 11:30 do 17:00 będzie możliwość nawiedzenia celi św. Siostry Faustyny /wejście przez kruchtę Kaplicy Klasztornej/. Wieczorne czuwanie rozpocznie się w Kaplicy Klasztornej o 20:30, a zakończy o 22:45 - w godzinie odejścia do domu Ojca Niebieskiego Siostry Faustyny, które miało miejsce 5 października 1938 roku.

⦁ W czwartek (07.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o 17:00.

⦁ W piątek (08.10) - Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po stracie dziecka w Bazylice o 18:00.

⦁ W sobotę (09.10) – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. W tym dniu odbędzie się w naszym Sanktuarium VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka - rozpoczęcie w Bazylice o godz. 9:00. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Roberta Chrząszcza będzie o godz. 1200. W związku z Pielgrzymką Apostolatu Margaretka Msze święte o godz. 9:00 i 10:30 zostaną odprawione w kaplicy św. Siostry Faustyny. Z racji II soboty miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 15:20 w Bazylice będziemy modlić się w intencji szacunku dla ludzkiego życia. Będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

⦁ W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

⦁ Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych oraz książki: „W promieniach miłosierdzia”, „Świadkowie wiary – św. Faustyna i św. o. Pio”, „Modlitewnik do św. Józefa”, a także „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

⦁ Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

⦁ Zachęcamy do obejrzenia wystawy plenerowej „Święty Jan Paweł II - Patron Małopolski”, która znajduje się przed Bazyliką oraz ekspozycji w holu dolnej Bazyliki.

⦁ Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych i ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego.

⦁ Niech wstawiennictwo św. Siostry Faustyny sprawi, abyśmy mogli pojąć głębię Bożego Miłosierdzia i świadczyli o nim braciom.