TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W trzecią niedzielę września obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.
W Orędziu na ten dzień zatytułowanym „Chodź i zobacz” papież Franciszek napisał: „Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasz przekaz, za informacje, które podajemy, za kontrolę, której razem możemy dokonywać odnośnie do fałszywych wiadomości, demaskując je. Wszyscy jesteśmy wezwani, by być świadkami prawdy – aby pójść, zobaczyć i się podzielić”.

• W poniedziałek (20.09) - wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

• We wtorek (21.09) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Księdzu Mateuszowi Wyrobkiewiczowi, zastępcy rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z okazji imienin składamy najlepsze życzenia i otaczamy wdzięczną modlitwą. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie obdarzy go zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi łaskami.

• W środę (22.09) – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej. Comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” – wieczór uwielbienia Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00. W tym roku spotkania będą odbywać się pod hasłem: „Przyjdź i zaufaj”.

• W czwartek (23.09) - wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (24.09) Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o 17:00.

• W sobotę (25.09) odbędzie się XII Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – rozpoczęcie w Bazylice o godz. 10:00. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie o 12:00. W związku z Pielgrzymką Żywego Różańca Msza święta o 10:30 będzie odprawiona w kaplicy św. Siostry Faustyny, w dolnej Bazylice.

• W ramach akcji „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci rozdawane będą po Mszy świętej w Bazylice, natomiast książeczki, do których można je wklejać są dostępne na stoliku przed Bazyliką.

• Nasz sanktuaryjny chór „Musica Ex Anima” ogłasza nabór do wszystkich głosów. Zapraszamy chętne osoby na przesłuchania. Szczegóły na plakatach, w Internecie i u Pana Organisty.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Szczególnie polecamy książkę autorstwa ks. Józefa Pochwata MS, kapelana w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, „W blasku La Salette” - dziś przypada 175. rocznica objawienia Matki Bożej w La Salette. Jest również październikowy numer czasopisma dla dzieci „Staś” i książka „Nadzieja płynie z Łagiewnik”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam również można obejrzeć wystawy: „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”, „Kardynał Franciszek Macharski – Człowiek Miłosierdzia” i „Młodzi przy Miłosiernym” oraz „Kochamy życie”. Obok Bazyliki dostępna jest wieża widokowa.

• Zapraszamy także do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych i ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech Boże błogosławieństwo umacnia nasze dobre postanowienia i będzie wsparciem w podążaniu na co dzień drogami miłosierdzia.