TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś przeżywamy dzień beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Czackiej. Niech wstawiennictwo nowych Błogosławionych wyprasza nam potrzebne łaski w drodze do świętości.

• W naszym Sanktuarium trwa peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba. Szczegółowy jej program znajduje się na plakatach. Dzisiaj o godz. 16:30 w Auli św. Jana Pawła II zostanie wygłoszona konferencja dla mężczyzn: „Błogosławiony Michael McGivney - wzór dla współczesnego mężczyzny”. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Intencje modlitewne na Różaniec, który będzie odmawiany w niedzielę i poniedziałek o 19:00 w Bazylice można składać do koszyczka na stoliku przy filarze w pobliżu głównych drzwi wejściowych. Tam również znajduje się skarbona, do której można złożyć ofiary na Dzieło Miłosierdzia - wsparcie Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Pożegnanie relikwii nastąpi w środę, 15 września podczas Mszy świętej o 15:20. Przed Bazyliką można nabyć biografię bł. Michaela McGivneya oraz dowiedzieć się więcej na temat Rycerzy Kolumba od przedstawicieli tej wspólnoty.

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce XI Tydzień Wychowania, któremu towarzyszy hasło „W blasku ojcostwa” nawiązujące do przeżywanego Roku św. Józefa i wydanego z tej okazji Listu apostolskiego papieża Franciszka „Patris corde”. Otoczmy modlitwą dzieci, młodzież oraz wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania.

• W dniach 13 i 14 września br. przypada 86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie w Wilnie w 1935 roku. Przypominamy, że na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r. „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

• W poniedziałek (13.09) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

• We wtorek (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

• W środę (15.09) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Przed 17 laty, 15 września 2004 r. w naszej Bazylice miały miejsce święcenia biskupie Księdza Biskupa Jana Zająca, Honorowego Kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Polecajmy Księży Biskupów w naszych modlitwach Bogu bogatemu w miłosierdzie i prośmy dla nich o potrzebne łaski w apostolskim posługiwaniu.

• W czwartek (16.09) – wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (17.09) – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i Ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polskiej młodzieży. Z racji III soboty miesiąca podczas Mszy świętej o 15:20 będziemy modlić się w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• W sobotę o 16:30 w Auli św. Jana Pawła II odbędzie się prezentacja albumu „Florysta łagiewnicki radzi” przedstawiającego kompozycje kwiatowe, jakie wykonał p. Michał Zdanowski w naszej Bazylice i innych kościołach krakowskich.

• W przyszłą niedzielę (19.09) w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15:20 w ramach przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdzia będziemy rozważać pierwszy fragment papieskiego Aktu zawierzenia.

• Przed tygodniem rozpoczęliśmy akcję duszpasterską „Niedziela z Ewangelią”. Dzieci otrzymują naklejki - pamiątkę uczestnictwa we Mszy świętej. Naklejki rozdawane będą po Mszy świętej w Bazylice, natomiast książeczki, do których można je wklejać są dostępne przed Bazyliką.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Dziś szczególnie polecamy książkę „Prymas Tysiąclecia” – pięknie ilustrowaną, bogatą w materiał archiwalny pamiątkę beatyfikacji, komiks dla dzieci „Bł. Kardynał Stefan Wyszyński” oraz obrazki z nowym Błogosławionym. W związku z rocznicą objawienia Koronki zachęcamy do nabycia płyty z nagraniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w dwóch wersjach: odmawianej i śpiewanej.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam również można obejrzeć wystawy: „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”, „Kardynał Franciszek Macharski – Człowiek Miłosierdzia” i „Młodzi przy Miłosiernym – Światowe Dni Młodzieży w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” oraz „Kochamy życie” a także wystawę okolicznościową poświęconą osobie i dziełu bł. Michaela Mc Givneya. Obok Bazyliki dostępna jest wieża widokowa. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego można zapoznać się z nabożeństwem „Droga Miłosierdzia”.

• Zapraszamy także do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych i ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech kolejne dni nowego tygodnia, przeżywane wraz z Maryją – Matką Miłosierdzia i naszymi Patronami, będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.