TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W naszej Archidiecezji rozpoczyna się ostatni tydzień nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Towarzyszy mu temat: „Ochrona życia”.

• W poniedziałek (06.09) o godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja i Msza święta.

• We wtorek (07.09) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18:00.

• W środę (08.09) – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

• W czwartek (09.09) - wspomnienie bł. Anieli Salawy. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (10.09) Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po stracie dziecka w Bazylice o 18:00.

• W sobotę (11.09) w Bazylice podczas Mszy świętej o godz. 9:00, którą odprawi Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, rozpocznie się w naszej Archidiecezji peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba. Relikwie Błogosławionego będą w naszym Sanktuarium do środy, 15 września. Szczegółowy program znajduje się na plakatach i ulotkach. W czasie peregrynacji, w oznaczonym miejscu w pobliżu relikwii, będzie można składać intencje modlitewne do codziennego Różańca odmawianego o godz. 19:00.

• W sobotę (11.09) odbędzie się również XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. O godz. 10:00 przy Bazylice zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, natomiast Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie w Bazylice o godz. 12:00. Z racji II soboty miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 15:20 w Bazylice będziemy się modlić w intencji szacunku dla ludzkiego życia. Będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• Od 2 do 5 października br. w naszym Sanktuarium odbędzie się V Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” pod hasłem „Celebrować miłosierdzie”. Wśród prelegentów: abp Grzegorz Ryś, bp Artur Ważny, ks. Krzysztof Wons. Zapraszamy do udziału, są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach znajdują się na plakatach.

• Od nowego roku szkolnego rozpoczynamy akcję duszpasterską „Niedziela z Ewangelią”. Dzieci będą otrzymywać obrazki - pamiątkę uczestnictwa we Mszy świętej. Obrazki będą rozdawane po Mszy świętej w Bazylice, natomiast książeczki, do których można je wklejać – dziś przy stoisku przed Bazyliką.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Szczególnie polecamy wydawnictwa związane z przygotowaniem do beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego: książkę „Prymas Tysiąclecia”, komiks „Bł. Kardynał Stefan Wyszyński”, a także albumy „Miłosierdzie Boże ratunkiem dla świata” i „Miłosierdzie źródłem nadziei”, płyty z nagraniem Koronki do Miłosierdzia Bożego i „Miłosierdzie Boże w muzyce”, wiele pozycji książkowych, a wśród nich „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz „Nie porzucajmy wiary – 10 powodów, dla których warto zostać w Kościele”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam również można obejrzeć wystawy fotograficzne: „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”, „Kardynał Franciszek Macharski – Człowiek Miłosierdzia” i „Młodzi przy Miłosiernym – Światowe Dni Młodzieży w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” oraz „Kochamy życie”. Obok Bazyliki dostępna jest także wieża widokowa. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego można się zapoznać z nabożeństwem „Droga Miłosierdzia”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych i ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej umacnia nas na drogach wiary i miłosiernej miłości.