TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Ostatnia niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów to okazja do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach. Dziś na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

• Dziś przypada również wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

• W naszej Archidiecezji trwa ósmy tydzień nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Tematem są słowa: „Rodzina i wychowanie młodego pokolenia”.

• W środę (01.09) – wspomnienie bł. Bronisławy. Wspominając 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej módlmy się o dar pokoju dla współczesnego świata.

• W czwartek (02.09) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (03.09) - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o 19:00.

• W sobotę (04.09) - wspomnienie bł. Stelli oraz 10 Sióstr Nazaretanek, męczennic z Nowogródka. Z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP w Bazylice o 18:00.

• W przyszłą niedzielę (05.09) odbędzie się XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jej hasłem są słowa: „Wezwani do życia sakramentalną łaską, która udoskonala miłość małżeńską”, zaczerpnięte z adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9:00 przy stacji „u Piłata”. Mszy świętej o 11:30 przy ołtarzu polowym będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Szczególnie polecamy album „Miłosierdzie Boże ratunkiem dla świata”, płyty z nagraniem Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz „Miłosierdzie Boże w muzyce” i książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam również można obejrzeć wystawy fotograficzne: „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”, „Kardynał Franciszek Macharski – Człowiek Miłosierdzia” i „Młodzi przy Miłosiernym – Światowe Dni Młodzieży w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” oraz „Kochamy życie”. Obok Bazyliki dostępna jest także wieża widokowa.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych i ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech spotkanie z Jezusem Miłosiernym umocni w naszych sercach łaskę Bożej mądrości, by rozpoczynający się nowy rok szkolny przyniósł błogosławione owoce.