TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Przeżywając VIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia składamy dziękczynienie Bogu w Trójcy Jedynemu za wydarzenia, które dokonały się 19 lat temu - poświęcenie naszej Bazyliki oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W czasie Mszy świętej sprawowanej o 1520 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego rozpoczniemy przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdzia, które przypada w przyszłym roku. Będziemy je przeżywać pod hasłem: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Od września do lipca, w niedzielę po 17-stym dniu miesiąca, będziemy rozważać fragmenty papieskiego Aktu zawierzenia, odkrywając bogactwo jego treści.  Dziś o 1520 zostaną także poświęcone Dzwony Nadziei przeznaczone dla kościoła Świętej Trójcy w Chicago i Sanktuarium Męczenników w Munyonyo w Ugandzie. W ten sposób połączymy się duchowo z Czcicielami Bożego Miłosierdzia na kolejnych kontynentach. Po Mszy świętej o godz. 1800 w Bazylice odbędzie się koncert organowy w wykonaniu dr. hab. Krzysztofa Michałka, naszego organisty.

 • Przed Bazyliką prezentowane są niektóre dzieła miłosierdzia, prowadzone w Archidiecezji i przy naszym Sanktuarium. Klerycy franciszkańscy rozdają ulotki informujące o budowie kaplicy Bożego Miłosierdzia w Munyonyo w Ugandzie i zachęcające do wsparcie tego dzieła.

 • Księdzu dr. Janowi Dohnalikowi, kanclerzowi Kurii Polowej składamy serdeczne podziękowanie za głoszone dziś kazania i życzymy, aby Bóg bogaty w miłosierdzie obdarzył go potrzebnymi łaskami.

 • Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

 • W naszej Archidiecezji trwa nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Siódmemu tygodniowi towarzyszy temat: „Maryja Królowa Polski”.

 • W poniedziałek (23.08) o 1845 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja i Msza święta.

 • We wtorek (24.08) - święto św. Bartłomieja, Apostoła.

 • W czwartek (26.08) - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 1700.

 • W piątek (27.08) - wspomnienie św. Moniki. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o 1520 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o godz. 1700.

 • W sobotę (28.08) - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 • W przyszłą niedzielę odbędzie się koronacja koronami biskupimi Obrazu Pani Budzowskiej w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie. W liście z tej okazji Abp Marek Jędraszewski napisał: Pragnę zwrócić Wasze oczy w strony Ziemi Budzowskiej, gdzie w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, od prawie dwóch wieków, szczególnym pietyzmem otoczony jest wizerunek Pani Budzowskiej, czułej, serdecznej, kochającej Matki, trzymającej w ramionach Jezusa tulącego się do Jej policzka (…) Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku w Budzowie, gdzie o godz. 11.30 będę przewodniczył Mszy Świętej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnej modlitwie, jak i do pielgrzymowania do Matki Bożej Budzowskiej.

 • Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Polecamy szczególnie albumy „Miłosierdzie źródłem nadziei” i „Apostołowie Bożego Miłosierdzia” w różnych wersjach językowych, płyty z nagraniem Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz „Miłosierdzie Boże w muzyce”, wydane w formie książkowej nabożeństwo „Droga Miłosierdzia”, obrazki z Aktem zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, a także przygotowane przez nasze Sanktuarium wyjątkowe wydawnictwo „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

 • Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam również można obejrzeć wystawy fotograficzne: „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”, „Kardynał Franciszek Macharski – Człowiek Miłosierdzia” i „Młodzi przy Miłosiernym – Światowe Dni Młodzieży w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” oraz „Kochamy życie”. Obok Bazylki dostępna jest także wieża widokowa.

 • Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych i ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących. Więcej informacji o tej inicjatywie na ulotkach.

 • Niech w tym radosnym dniu towarzyszą nam słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 17 sierpnia 2002 r.: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!To zadanie powierzam wam, drodzy Bracia i Siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.