TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie Mszy świętej będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.

• W naszej Archidiecezji trwa nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Szóstemu tygodniowi towarzyszy temat: „Wierność Kościołowi i jego Pasterzom”.

• W poniedziałek (16.08) - wspomnienie św. Stefana, króla. Zachęcamy przy tej okazji do nawiedzenia w dolnej Bazylice kaplicy węgierskiej – „Communio Sanctorum” /Świętych Obcowania/, w której znajdują się relikwie św. Stefana.

• We wtorek (17.08) - święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu przypada 19. rocznica poświęcenia naszej Bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II. W czasie każdej Mszy świętej w Bazylice będziemy wspominać to wydarzenie. Mszy świętej o godz. 15:20 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając. W tym dniu można uzyskać w naszej Bazylice odpust zupełny, który związany jest z tytułem Bazyliki Mniejszej. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który nawiedzi Bazylikę Mniejszą i tam pobożnie odmówi „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Trzeba również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu zupełnego, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

• W czwartek (19.08) - Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (20.08) - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i Ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (21.08) - wspomnienie św. Piusa X, papieża. Z racji III soboty miesiąca podczas Mszy świętej o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• W przyszłą niedzielę (22.08) odbędzie się w naszym Sanktuarium VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Mszą świętą sprawowaną o godz. 15:20 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego rozpoczniemy przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. W czasie tej Mszy świętej zostaną poświęcone dwa kolejne Dzwony Nadziei przeznaczone dla kościoła Świętej Trójcy w Chicago oraz Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo. W ten sposób połączymy się duchowo z Czcicielami Bożego Miłosierdzia na kolejnych kontynentach, aby w trudnym czasie zmagania z pandemią umocnić w ich sercach nadzieję, że w „miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”. Kazania na pozostałych Mszach świętych wygłosi ks. dr Jan Dohnalik, kanclerz Kurii Polowej. Przed Bazyliką prezentowane będą dzieła miłosierdzia prowadzone przy naszym Sanktuarium. Po Mszy świętej o godz. 18:00 w Bazylice odbędzie się koncert organowy w wykonaniu dr hab. Krzysztofa Michałka, naszego organisty. Szczegółowy program pielgrzymki i koncertu na plakatach.

• Zapraszamy do obejrzenia wystaw fotograficznych, które znajdują się w holu dolnej Bazyliki: „Kardynał Franciszek Macharski – Człowiek Miłosierdzia” i „Młodzi przy Miłosiernym – Światowe Dni Młodzieży w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia”.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć wiele ciekawych publikacji i pamiątek religijnych. Polecamy szczególnie: Biblię dla dzieci, Pismo Święte Nowego Testamentu – wydanie kieszonkowe, książeczkę „Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński”, wydane w formie książkowej nabożeństwo „Droga Miłosierdzia”, obrazki z Aktem zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, czasopismo dla dzieci „Staś”, a także przygotowane przez nasze Sanktuarium wyjątkowe wydawnictwo „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych i ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego.

• Niech kolejne dni nowego tygodnia, przeżywane wraz z Maryją – Królową Wniebowziętą, która ukazuje nam cel ziemskiej pielgrzymki będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.