TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynamy sierpień - miesiąc dobrowolnego daru abstynencji. W Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych czytamy: „Jako uczniowie Jezusa wszyscy jesteśmy powołani i zobowiązani do bycia apostołami trzeźwości. Jesteśmy wezwani do codziennej modlitwy o trzeźwość nas samych, naszych bliskich, naszego Narodu”.

• Dziś przypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

• W naszej Archidiecezji trwa nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Czwartemu tygodniowi towarzyszy temat: „Trzeźwość Narodu”.

• W poniedziałek (02.08) – w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest święto Matki Bożej Anielskiej. W tym dniu przypada 5. rocznica śmierci Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego, wielkiego czciciela Bożego Miłosierdzia. O wieczną radość dla Niego będziemy modlić się w czasie Mszy świętej w Bazylice o 15:20. Po Mszy świętej w dolnej Bazylice nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Kardynał Franciszek Macharski – Człowiek Miłosierdzia”.

• We wtorek (03.08) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18:00.

• W środę (04.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

• W czwartek (05.08) – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Matki Bożej Większej, wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. W tym dniu Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przeżywa swoje święto patronalne oddając cześć Matce Wcielonego Miłosierdzia. Otoczmy Siostry naszą wdzięczną modlitwą prosząc także o dar nowych powołań. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (06.08) – święto Przemienienia Pańskiego. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (07.08) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 18:00.

• O. Nikodem Gdyk OFM, Komisarz Ziemi Świętej w Polsce przesyła podziękowanie za modlitwy, za zakupione dewocjonalia i materialne wsparcie dla chrześcijan w Libanie i Syrii. W intencji wszystkich Ofiarodawców i ich Rodzin, a także wiernych uczęszczających do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w dniu 5 sierpnia o godz. 6:30 (w Polsce 5:30) zostanie odprawiona Msza święta w Grobie Pańskim w Jerozolimie przez o. Dariusza Samborę - wicekomisarza Ziemi Świętej.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć Biblię dla dzieci, Pismo Święte Nowego Testamentu – wydanie kieszonkowe, obrazki na Rok św. Józefa, czasopismo dla dzieci „Staś”: numer sierpniowy i numer specjalny „Zgadywanki”, a także przygotowane przez nasze Sanktuarium wyjątkowe wydawnictwo „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz wiele innych ciekawych publikacji i pamiątek religijnych.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych i ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego.

• Niech Bóg bogaty w miłosierdzie nam błogosławi na przeżywanie kolejnych wakacyjnych dni.