TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Serdeczne podziękowanie składamy o. Nikodemowi Gdykowi OFM – Komisarzowi Ziemi Świętej w Polsce, za głoszone dziś kazania. Przed Bazyliką można nabyć czasopisma, książki, albumy, filmy DVD o Ziemi Świętej, a także różańce i krzyże wykonane z drzewa oliwnego z Betlejem oraz złożyć dobrowolne ofiary na pomoc dla chrześcijan w Palestynie, Syrii i Libanie. Oczekując na wznowienie pielgrzymek do Ziemi Świętej dziękujemy Ojcom Franciszkanom za opiekę nad miejscami świętymi dla chrześcijan i modlitwę w sanktuariach w Nazarecie, Betlejem i Jerozolimie.

• W naszej Archidiecezji trwa nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Drugiemu tygodniowi towarzyszy temat: „Praca ludzka”. Na zakończenie każdej Mszy świętej, przed błogosławieństwem, jest odczytany fragment z nauczania Prymasa Tysiąclecia i odmówiona wskazana modlitwa. Natomiast w sobotę o 17:30 w Bazylice odmawiamy Różaniec z rozważaniami Kardynała Wyszyńskiego.

• W dniach 18–25 lipca jest obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Ofiary na ten cel przez cały tydzień można składać do oznaczonej skarbony w przedsionku Bazyliki.

• We wtorek (20.07) – wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

• W czwartek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W piątek (23.07) – święto św. Brygidy, patronki Europy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (24.07) – wspomnienie św. Kingi. W tym dniu w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędą się uroczystości związane z 5. rocznicą Światowych Dni Młodzieży. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przy Domu Duszpasterskim.

• W przyszłą niedzielę (25.07) na Mszy świętej o godz. 12:00 w Bazylice będziemy modlić się w intencji rodzin. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia św. Krzysztofa błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów będzie po Mszach świętych na parkingu obok pasażu handlowego.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć breloki i naklejki z modlitwą do św. Krzysztofa, patrona kierowców, książki: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”, „Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński”, „Credo św. Faustyny”, czasopismo dla dzieci „Staś”, a także przygotowane przez nasze Sanktuarium wyjątkowe wydawnictwo „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz wiele innych ciekawych publikacji i pamiątek.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam również można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• Informujemy, że Poradnia Miłosierdzia jest nieczynna od 15 lipca do 15 sierpnia.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych oraz nowo otwartego ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego.

• Niech czas wakacji oraz zasłużonego odpoczynku mobilizuje nas do postawy braterstwa i miłosierdzia wobec bliźnich.