TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najdroższej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia. W Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia codziennie o godz. 19:00 (z wyjątkiem czwartku i niedzieli) odprawiane jest nabożeństwo do Krwi Pana Jezusa.

• Dziś przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej (Katedry Wawelskiej) w Krakowie.

• We wtorek (06.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym w Bazylice modlitwa przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W czwartek (08.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (09.07) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (10.07) w czasie Mszy świętej o 15:20 w Bazylice będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć albumy „Apostołowie Bożego Miłosierdzia” w różnych wersjach językowych, książki: „Jan Paweł II – papież rodziny”, „Bóg miłosierny i łaskawy. Objawienie miłosierdzia Bożego w Piśmie Świętym”, „Credo św. Faustyny”, obrazki ze św. Józefem i modlitwą papieża Franciszka na Rok św. Józefa, czasopismo dla dzieci „Staś”, a także przygotowane przez nasze Sanktuarium wyjątkowe wydawnictwo „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz wiele innych ciekawych publikacji i pamiątek.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam również można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych oraz nowo otwartego ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących. Więcej informacji o tej inicjatywie na ulotkach.

• Niech Bóg bogaty w miłosierdzie umocni nas swoim błogosławieństwem.