TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W niedzielę o godz. 17:00 w Bazylice zostaną odprawione uroczyste nieszpory chóralne, a po nich nabożeństwo czerwcowe. Szczegółowe informacje na plakatach.

• W poniedziałek (28.06) - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa. O godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem czerwcowym i Msza święta.

• We wtorek (29.06) - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypada 24. rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. W uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła można uzyskać w naszej Bazylice odpust zupełny, który jest związany z tytułem bazyliki mniejszej. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który nawiedzi bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówi „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Trzeba również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu zupełnego, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

• W czwartek (01.07) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (02.07) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (03.07) – święto św. Tomasza Apostoła. Z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o 18:00.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć obrazki ze św. Józefem i modlitwą papieża Franciszka na Rok św. Józefa, książki: „Jan Paweł II – papież rodziny”, „Bóg miłosierny i łaskawy. Objawienie miłosierdzia Bożego w Piśmie Świętym”, „Credo św. Faustyny”, lipcowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”, a także przygotowane przez nasze Sanktuarium wyjątkowe wydawnictwo „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz wiele innych ciekawych publikacji i pamiątek.

• Dziś ofiarami składanymi do oznaczonej skarbony, która znajduje się w przedsionku Bazyliki, można wspomóc poszkodowanych przez pożar mieszkańców Nowej Białej.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam również można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych oraz nowo otwartego ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących. Więcej informacji o tej inicjatywie na ulotkach.

• Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na wakacyjnych drogach głoszenia miłosierdzia słowem, czynem i modlitwą.