TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Informujemy, że z dniem 19 czerwca 2021 roku Arcybiskup Metropolita Krakowski odwołał udzieloną w Archidiecezji Krakowskiej w październiku ubiegłego roku dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.

• Dziś przypada wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w Bazylice codziennie o godz. 17:30, natomiast w Kaplicy Klasztornej o 19:00, a w niedziele i święta o 18:30.

• W poniedziałek (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

• We wtorek (22.06) – comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” – wieczór uwielbienia Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Kaplicy Klasztornej o godz. 18:30.

• W środę (23.06) naszą modlitwą otoczmy Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza oraz Księdza Biskupa Jana Zająca w 58. rocznicę ich święceń kapłańskich.

• W czwartek (24.06) - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Jana Zająca, Honorowego Kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wdzięczni za wszelkie dobro, którego doświadczamy dzięki obecności i posłudze Księdza Biskupa, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask. Niech Apostołowie Miłosierdzia i Święty Patron te łaski wypraszają. Podczas Mszy świętej o godz. 18:00 w Bazylice będziemy się modlić w intencji Księdza Biskupa, by mógł nadal służyć Kościołowi krakowskiemu oraz pielgrzymom z całego świata przybywającym do naszego Sanktuarium. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (25.06) - Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00.

• W przyszłą niedzielę z racji IV niedzieli miesiąca na Mszy świętej o godz. 12:00 w Bazylice będziemy modlić się w intencji rodzin.

• W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w Bazylice zostaną odprawione uroczyste nieszpory chóralne, a po nich nabożeństwo czerwcowe. Szczegółowe informacje na plakatach.

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć książki: „Bóg miłosierny i łaskawy. Objawienie miłosierdzia Bożego w Piśmie Świętym”, „Credo św. Faustyny”, „Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński”, lipcowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”, a także przygotowane przez nasze Sanktuarium wyjątkowe wydawnictwo „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz wiele innych ciekawych publikacji i pamiątek.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam również można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych oraz nowo otwartego ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących. Więcej informacji o tej inicjatywie na ulotkach.

• Niech Boże błogosławieństwo umocni nas do odważnego wyznawania wiary przed ludźmi, których spotkamy na drogach nowego tygodnia.

SŁOWO METROPOLITY KRAKOWSKIEGO
ARCYBISKUPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO
DOTYCZĄCE POMOCY MIESZKAŃCOM NOWEJ BIAŁEJ

Umiłowani Archidiecezjanie,

wczoraj w godzinach wieczornych z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc.

W związku z powyższym, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących zarządzam, by w przyszłą niedzielę, tj. 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej włączono tę intencję do Modlitwy powszechnej, a przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem.

Pasterskim błogosławieństwem otaczam mieszkańców Nowej Białej oraz wszystkich, którzy przychodzą im z pomocą.

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski