TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w Bazylice codziennie o 17:30, natomiast w Kaplicy Klasztornej o 19:00, a w niedziele i święta o 18:30.

• W poniedziałek (07.06) – wspomnienie błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników franciszkańskich z Peru. W tym dniu przypada 24. rocznica I pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik. O godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem czerwcowym i Msza święta. W poniedziałek imieniny obchodzi ks. Zbigniew Bielas, rektor naszego Sanktuarium. Polecajmy go w modlitwie Bogu bogatemu w miłosierdzie, prosząc o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski.

• We wtorek (08.06) - wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

• W czwartek (10.05) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (11.06) - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu zostanie odnowiony Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa. Uroczysta Msza święta z udziałem Episkopatu Polski będzie miała miejsce w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa Ojców Jezuitów w Krakowie o 18:00. W naszym Sanktuarium odnowimy ten akt w czasie nabożeństwa czerwcowego. Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00. Suma odpustowa w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łagiewnikach o godz. 18:00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (12.06) - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W czasie Mszy świętej o 15:20 sprawowanej w intencji szacunku dla ludzkiego życia będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• W sobotę o godz. 20:00 w Bazylice rozpocznie się czuwanie przedstawicieli Grup Modlitwy św. Ojca Pio. Hasłem spotkania będą słowa: „Ze świętym Ojcem Pio na krzyżu cierpienia”. Transmisja czuwania będzie dostępna na stronie www.milosierdzie.pl

• Na stoisku przed wejściem głównym do Bazyliki można dziś nabyć modlitewnik dla rodzin „Służmy Bogu”, rozważania o Najświętszym Sercu Jezusa, książeczkę „Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński”, gazetkę „Iskra Miłosierdzia”, czerwcowy numer czasopisma „Staś”, a także przygotowane przez nasze Sanktuarium wyjątkowe wydawnictwo „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz wiele innych publikacji i pamiątek.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych oraz nowo otwartego ogródka restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących. Więcej informacji o tej inicjatywie na ulotkach.

• Niech w codziennej drodze przemiany naszych serc i czynienia ich na wzór serca Jezusowego towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.