TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W dzisiejszą uroczystość prosimy, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można dziś uzyskać odpust zupełny.

• Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są w Bazylice codziennie o godz. 17:30, natomiast w Kaplicy Klasztornej w dni powszednie o 19:00, a w niedziele o 18:30.

• W poniedziałek (25.05) - święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. O godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym i Msza święta.

• W środę (26.05) - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Wdzięczną modlitwą otoczmy w tym dniu nasze Mamy, wypraszając żyjącym potrzebne łaski, a dla zmarłych - Boże Miłosierdzie i wieczną radość.

• W czwartek (27.05) - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (28.05) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o 17:00.

• W sobotę (29.05) - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W tym dniu w katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie przyjmie ośmiu diakonów naszej Archidiecezji. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

• Przypominamy, że w niedziele o godz. 11:00 w Kaplicy Klasztornej jest odprawiana Msza święta w języku słowackim, natomiast o godz. 12:00 - w języku angielskim.

• Na stronie www.milosierdzie.pl można uczestniczyć w transmisji na żywo z Kaplicy Wieczystej Adoracji i łączyć się duchowo z tymi, którzy przybywają w ciągu dnia i nocy na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

• W przedsionku Bazyliki można dziś nabyć płytę CD „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”, książki o Bożym Miłosierdziu, gazetki okolicznościowe „Iskra Miłosierdzia” i „ChiT” o św. Józefie, czasopismo „Staś” oraz wiele ciekawych publikacji dla dzieci, a także przygotowane przez nasze Sanktuarium wyjątkowe wydawnictwo „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej oraz nowo otwartego ogródka przy punkcie restauracji „Agape” przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących. Więcej informacji o tej inicjatywie na ulotkach.

• Przed 15 laty, 27 maja 2006 roku podczas spotkania z chorymi w Bazylice Bożego Miłosierdzia papież Benedykt XVI mówił, że ręce ludzi, którzy im pomagają w imię miłosierdzia, stają się przedłużeniem Bożych dłoni. Niech te słowa będą zachętą do praktykowania miłości bliźniego każdego dnia.