TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są w Bazylice codziennie o godz. 17:30, natomiast w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00, a w niedziele i święta oraz w I piątek miesiąca o 18:30.

• W poniedziałek (03.05) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym Sanktuarium odprawiane będą w porządku niedzielnym.

• We wtorek (04.05) - święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Apostolat Ratunku Konającym zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o 18:00.

• W środę (05.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

• W czwartek (06.05) - święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Księdzu Filipowi, który pełni w naszej Bazylice posługę spowiednika dla Pielgrzymów zagranicznych, składamy najlepsze życzenia imieninowe i wypraszamy dla niego potrzebne łaski.

• W piątek (07.05) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy przez TVP3 KRAKÓW o 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o 19:00.

• W sobotę (08.05) - uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. To dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, a także Kapłanów posługujących w naszej Bazylice: Księdza Kanonika Stanisława Bąka i Księdza Kanonika Stanisława Tylki oraz Księdza Stanisława Staśko - polecajmy ich w modlitwie Bogu bogatemu w miłosierdzie, prosząc o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski. Otoczmy również modlitwą diakonów, którzy przyjmą święcenia w katedrze na Wawelu. Z racji II soboty miesiąca w Bazylice Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta o 15:20 w intencji obrony i szacunku dla ludzkiego życia. W czasie Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć Pismo Święte, gazetkę „Iskra Miłosierdzia”, czasopismo dla dzieci „Staś”, książki „Nadzieja płynie z Łagiewnik” i „Credo św. Faustyny”, a także dzwonki, które są pamiątką poświęcenia Dzwonów Nadziei dla Oceanii.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie restauracji „Agape”, który znajduje się przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących.

• Niech Maryja, którą wychwalamy w tym miesiącu słowami Litanii Loretańskiej wyprasza nam, byśmy wypełniali przykazanie miłości Boga i bliźniego przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.