TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W orędziu na ten dzień zatytułowanym „Święty Józef: marzenie powołania” papież Franciszek zwrócił uwagę, że św. Józef ukazuje nam trzy kluczowe słowa dotyczące powołania każdego z nas: marzenie – służba - wierność.

• Dziś przypada święto św. Marka Ewangelisty. Polecajmy w modlitwie naszego Księdza Arcybiskupa wypraszając dla niego u Boga bogatego w miłosierdzie potrzebne łaski.

• W poniedziałek (26.04) – wspomnienie Matki Bożej Dobrej Rady. O godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta.

• We wtorek (27.04) będziemy wspominać 7. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II.

• W środę (28.04) – wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej, której beatyfikację przeżywaliśmy trzy lata temu w naszej Bazylice.

• W czwartek (29.04) - święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (30.04) - Godzina Miłosierdzia i Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o 17:00. W tym dniu przypada 21. rocznica kanonizacji św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Jan Paweł II mówił wtedy na Placu św. Piotra w Rzymie: Kanonizacja Siostry Faustyny ma szczególną wymowę. Poprzez tę kanonizację pragnę dziś przekazać orędzie miłosierdzia nowemu tysiącleciu. Przekazuję je wszystkim ludziom, aby uczyli się coraz pełniej poznawać prawdziwe oblicze Boga i prawdziwe oblicze człowieka.

• W sobotę (01.05) - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o 18:00.

• Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane od soboty, przez cały miesiąc maj w Bazylice codziennie o godz. 17:30 natomiast w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00, a w I piątek oraz w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć Pismo Święte, gazetkę „Iskra Miłosierdzia”, majowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”, książki „Nadzieja płynie z Łagiewnik” i „Credo św. Faustyny”, a także dzwonki, które są pamiątką poświęcenia Dzwonów Nadziei dla Oceanii.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie restauracji „Agape”, który znajduje się przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących.

• Niech światło Bożego Miłosierdzia rozjaśnia nasze drogi, abyśmy wpatrując się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa, powtarzali wraz z Siostrą Faustyną, darem Boga dla naszej epoki, modlitwę ufnego zawierzenia i mówili z niezłomną nadzieją: „Jezu, ufam Tobie”.