TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Dziś również piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Ze stolika w przedsionku Bazyliki można zabrać karteczkę z siglami wybranych wersetów Ewangelii św. Marka i Księgi Mądrości, a po powrocie do domu odszukać i odczytać wskazany fragment tekstu biblijnego.

• Przed tygodniem przeżywaliśmy Święto Miłosierdzia. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania oraz pięknego przeżycia. Dziękujemy Celebransom, Kapłanom diecezjalnym i zakonnym, którzy podjęli posługę konfesjonału, Klerykom Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz Seminarium Księży Sercanów i Saletynów, Chórom, Scholi i Orkiestrze Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Urzędom i Instytucjom Wojewódzkim i Miejskim, wszystkim Służbom, które troszczyły się o nasze bezpieczeństwo: Policji, Straży Miejskiej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Harcerzom, Służbie Medycznej Malta, Straży Ochrony Kolei, Rycerzom Kolumba, Rycerzom Jana Pawła II, Służbie Sanktuarium, Służbie Porządkowej Sanktuarium, a także Telewizji Polskiej, przygotowującym transmisje, nagłośnienie i telebimy, Pracownikom i Wolontariuszom naszego Sanktuarium, Służbie Liturgicznej i Kościelnej. Dziękujemy również wszystkim Wiernym za wspólną modlitwę, która przebiegała w atmosferze wzajemnego zrozumienia i troski o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie wszystkim błogosławi i udziela potrzebnych łask.

• W czwartek (22.04) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” – wieczór uwielbienia Miłosierdzia Bożego z modlitwą za rozeznających swoje powołanie w Kaplicy Klasztornej o 19:00.

• W piątek (23.04) - uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o 17:00.

• W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 w Bazylice Msza święta dla rodzin.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć kieszonkowe wydanie Nowego Testamentu, Biblię dla dzieci, gazetkę „Iskra Miłosierdzia” przygotowaną z okazji tegorocznego Święta Miłosierdzia, majowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”, książki „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” i „Credo św. Faustyny” a także dzwonki, które są pamiątką poświęcenia Dzwonów Nadziei dla Oceanii. Te dwa dzwony, które jeszcze znajdują się w naszej Bazylice, pod Aktem zawierzenia to dar Polonii australijskiej dla Samoa i Tonga. Zostały one poświęcone w czasie Święta Miłosierdzia i w niedługim czasie będą przetransportowane do tych krajów.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie restauracji „Agape”, który znajduje się przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, z którego są finansowane obiady dla potrzebujących.

• Niech światło Bożego Słowa prowadzi nas w codziennym życiu drogami miłosierdzia.