TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• „Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia” /Dz. 49/ - mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny 90 lat temu, 22 lutego 1931 roku w czasie objawienia w Płocku.

• Święto Miłosierdzia zawsze gromadziło w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. Z powodu aktualnych ograniczeń oraz troski o zdrowie i bezpieczeństwo zachęcamy do łączności duchowej i skorzystania w tym dniu z bogatej oferty transmisji telewizyjnych: o 7:00 w TVP1 – Msza święta z Kaplicy Klasztornej, o 10:00 w TVP1 i TVP POLONIA - Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego z poświęceniem Dzwonów Nadziei dla Samoa i Tonga, natomiast o 15:00 w TVP3 /pasmo ogólnopolskie/ – Godzina Miłosierdzia z Bazyliki.

• Msze święte w Niedzielę Miłosierdzia będą odprawiane: w Bazylice o godz. 0:00, 6:00, 8:00, 10:00, 12:30, 16:00 oraz 18:00; w Kaplicy Klasztornej o godz. 7:00, 12:00 /w języku angielskim/, 17:00 /w języku hiszpańskim/ i 19:00. Wszystkie Msze święte z Bazyliki będą transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl. natomiast Msze święte z Kaplicy Klasztornej - na stronie www.faustyna.pl.

• Dzisiaj możemy uprosić wiele łask. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do Siostry Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego” /Dz. 699/.

• Przypominamy, że nawet przebywając w naszych domach możemy uzyskać w tym dniu odpust zupełny. W „Dekrecie o związaniu odpustów z aktami kultu spełnianymi dla uczczenia Bożego Miłosierdzia” z 29 czerwca 2002 r. czytamy: „chorzy i ich opiekunowie oraz ci wszyscy, którzy z uzasadnionej przyczyny nie mogą opuścić domów lub wykonują pilnie potrzebne zadania dla dobra społeczności, mogą uzyskać odpust zupełny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jeśli wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu, jak to zostało powiedziane powyżej, i z zamiarem spełnienia – gdy tylko będzie to możliwe – trzech zwykłych warunków, odmówią przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»)”.

• W poniedziałek (12.04) o godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu , adoracja i Msza święta.

• W czwartek (15.04) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy o godz. 17:00.

• W piątek (16.04) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i Ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP3 KRAKÓW o 17:00.

• W sobotę (17.04) z racji III soboty miesiąca podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• Niech Święto Miłosierdzia ożywi naszą wiarę i umocni do głoszenia miłosierdzia słowem, czynem i modlitwą.