TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

„Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!”. W imieniu wszystkich tworzących Wspólnotę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach: Kapłanów, Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz wszystkich Pracowników i Wolontariuszy zaangażowanych przy naszym Sanktuarium życzymy, aby zmartwychwstały Pan Jezus stanął przed każdym z Was ze słowami „Pokój Wam!”. Niech przyniesie miłość, szczęście, radość, abyście w każdej sytuacji życiowej mogli z pokojem serca popatrzeć w Jego miłosierne oczy i odpowiedzieć Mu z wiarą i ufnością: „Jezu, ufam Tobie!”.

• Dziś o godz. 17:00 w Bazylice Nieszpory chrzcielne, które zakończą Święte Triduum Paschalne.

• Jutro Poniedziałek Wielkanocny - Msze święte w porządku niedzielnym.

• Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Odprawiamy ją każdego dnia w Kaplicy Klasztornej i Bazylice o godz. 15:00.

• We wtorek (06.04) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym w Bazylice modlitwa przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17:30, Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o 18:00.

• W czwartek (07.04) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (09.04) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• Za tydzień - Niedziela Miłosierdzia Bożego. „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w Bazylice o godz. 6:00, 8:00, 10:00, 12:30, 16:00 oraz 18:00, w Kaplicy Klasztornej - o godz. 7:00 i 19:00. W związku z pandemią tegoroczne Święto Miłosierdzia będziemy przeżywać zgodnie z obowiązującymi w tym czasie normami sanitarnymi. Zdając sobie sprawę, że z powodu ograniczeń oraz troski o swoje zdrowie i bezpieczeństwo w tym roku również nie wszyscy będą mogli przybyć do Łagiewnik bardzo prosimy o łączność duchową i skorzystanie z bogatej oferty transmisji telewizyjnych. W sobotę o godz. 20:00 w TVP3 w paśmie ogólnopolskim będzie Droga Miłosierdzia z Bazyliki, w niedzielę o 7:00 w TVP1 – Msza święta z Kaplicy Klasztornej, o 10:00 w TVP1 - Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego z poświęceniem Dzwonów Nadziei dla Oceanii, natomiast o 15:00 w TVP3 – Godzina Miłosierdzia z Bazyliki.
Przypominamy, że nawet przebywając w naszych domach możemy uzyskać w tym dniu odpust zupełny. W „Dekrecie o związaniu odpustów z aktami kultu spełnianymi dla uczczenia Bożego Miłosierdzia” czytamy: „chorzy i ich opiekunowie oraz ci wszyscy, którzy z uzasadnionej przyczyny nie mogą opuścić domów lub wykonują pilnie potrzebne zadania dla dobra społeczności, mogą uzyskać odpust zupełny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jeśli wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu, jak to zostało powiedziane powyżej, i z zamiarem spełnienia – gdy tylko będzie to możliwe – trzech zwykłych warunków, odmówią przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»)”.

• Ze stolika w przedsionku Bazyliki każdy może dziś zabrać gazetkę „Iskra Miłosierdzia” przygotowaną z okazji tegorocznego Święta Miłosierdzia.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech pamięć o tajemnicy Wielkiej Nocy umacnia nadzieję i rozpala braterską miłość. Zmartwychwstały Chrystus niech wszystkim błogosławi!