TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

• Dziś o 15:00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia, a po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Po nabożeństwie, o godz. 16:00 Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o 18:30.

• W poniedziałek (29.03) o godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja i Msza święta.

• Możliwość spowiedzi w Bazylice codziennie od 8:00 do 18:30, natomiast w Wielki Czwartek i Wielki Piątek - do rozpoczęcia liturgii, czyli do godz. 17:45.

• W Wielki Czwartek (01.04) Msza Krzyżma pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z udziałem przedstawicieli kapłanów z Archidiecezji będzie w Bazylice o godz. 10:00.

• Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się w Wielki Czwartek od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Kościół towarzyszy swemu Panu w Jego Męce, trwa na modlitwie w czasie Jego spoczynku w grobie i uroczyście świętuje Jego zmartwychwstanie.

• Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Zająca w Bazylice o 18:00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy w Kaplicy Klasztornej.

• Wielki Piątek (02.04) to jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy świętej. W tym dniu obowiązuje post ilościowy oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O 15:00 Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. Po Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w Bazylice o 18:00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego w Kaplicy Męki Pańskiej.

• W Wielką Sobotę (03.04) w miarę sprzyjających okoliczności poświęcenie pokarmów wielkanocnych będzie od 9:00 do 16:00 na zewnątrz, z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. O 15:00 Godzina Miłosierdzia, a po niej w Bazylice nabożeństwo „Zstąpienie do Otchłani”.

• Liturgia Wigilii Paschalnej w Bazylice rozpocznie się o godz. 20:00. Składa się ona z czterech części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej i kończy się procesją rezurekcyjną.

• W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza święta w Bazylice o godz. 7:00, kolejne - w porządku niedzielnym. O 17:00 w Bazylice odprawimy Nieszpory chrzcielne.

• W Wielką Sobotę będzie obchodził swoje imieniny Ksiądz Kanonik Ryszard Świder, który posługuje w naszym Sanktuarium. Z tej okazji życzymy wielu łask i błogosławieństwa Boga bogatego w miłosierdzie oraz opieki Matki Najświętszej.

• Na stoliku w przedsionku Bazyliki można nabyć wiele ciekawych publikacji: książkę „Bóg miłosierny i łaskawy. Objawienie miłosierdzia Bożego w Piśmie Świętym”, kwietniowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”, w którym aż trzy strony poświęcone są Bożemu Miłosierdziu, płytę „Bóg jest miłością” oraz książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie restauracji „Agape”, który znajduje się przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą wielkanocną i do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, dzięki któremu w ostatnich tygodniach ufundowano 520 obiadów dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Więcej informacji o tej inicjatywie można znaleźć na stronie internetowej www.milosierdzie.pl oraz na ulotkach.

• Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożego Miłosierdzia.